Зручні меблі для кухні

Кухонні шухляди

Кухонні шухляди

Ідеальна кухня повинна бути не тільки гарна, але і дуже зручна. Виробники кухонних меблів винаходять все нові пристосування, які роблять кухню ергономічною і допомагають господині економити найцінніше – сили і час.
Яка «начинка» дозволяє підтримувати бездоганний порядок на кухні без зайвих зусиль? Як використовувати можливості простору по максимуму? Про найбільш практичні рішення для зручної кухні читайте в цьому огляді.

Розділення кухонного простору на зручні і функціональні зони

Фахівці з ергономіки стверджують, що таких зон має бути п’ять. Дві найважливіші – для приготування їжі та зберігання продуктів і припасів. Обов’язково передбачте місце для зберігання каструль і сковорідок. Продумайте, де і як будуть зберігатися посуд і столові прилади. Дуже важливо передбачити зручну систему для зберігання побутової хімії та збору сміття.

Звичайно, такий розподіл умовний, але як показує досвід, саме він допомагає розподілити продукти і кухонне начиння найкращим чином. Для кожної з цих зон придумано безліч цікавих рішень – системи зберігання, роздільники, висувні і викатні механізми. Інші цікаві варіанти ви можете побачити на сайті http://kuxni-kupe.ru/ та купити там кухню своєї мрії!

Продумуючи планування кухні, не забувайте про робочий трикутник. Його вершини – мийка, варильна поверхня і холодильник. На думку фахівців, відстань між ними не повинно перевищувати 3-4 метрів. Для більшості кухонь ідеально підходить кутове планування – у формі латинської букви L. У такому гарнітурі простора робоча поверхня і багато шаф, а значить достатньо місця для комфортного готування і для зберігання всього необхідного.

Зручні кухонні меблі

Зовсім не факт, що стандартний по висоті гарнітур підійде вам по зросту. Він цілком може виявитися занадто високим або, навпаки, надто низьким. В обох випадках ви будете швидко втомлюватися. В гіршому випадку, незручні меблі може викликати болі в руках і проблеми з хребтом. Запобігти цим проблемам можна декількома способами. Як визначити, яка висота стільниці буде оптимальна саме для вас? Експерти з ергономіки радять зігнути руки в ліктях і подивитися, щоб відстань між ними і робочою поверхнею складало близько 15 сантиметрів.

Фахівці дають і таку рекомендацію: на зручній кухні стільниця повинна розташовуватися на різній висоті від підлоги – залежно від робочої зони. Це просте рішення допомагає тілу оптимально перерозподіляти навантаження. Максимально високою нижня частина гарнітура повинна бути в зоні мийки – тут вона може досягати ста сантиметрів. У тій зоні, де ви займаєтеся обробленням продуктів, її висота повинна бути приблизно на десять сантиметрів нижче. У зоні варильної поверхні рівень стільниці повинен бути мінімальним – краще, якщо вона буде розташовуватися на 10 сантиметрів нижче основної робочої зони.

Висоту стільниці можна змінити декількома способами – залежно від конструкції кухонного гарнітура. Найоптимальніший варіант для зручної кухні – використовувати регульовані ніжки або цоколь підходящої висоти. Незвичайне рішення – зробити нижні шафи підвісними. Однак втілити його в життя вдасться тільки в тому випадку, якщо стіна, уздовж якої встановлюється кухонний фронт, є капітальною. Найпростіший варіант – для зручності на стільницю можна покласти товсту обробну дошку.

Кутовий простір на кухні

Викатні і поворотні системи й механізми допомагають задіяти буквально кожен сантиметр кухонного простору. Це особливо цінно для маленьких кухонь і гарнітурів з L-подібним плануванням. Виробники фурнітури пропонують кілька оригінальних рішень, які здатні істотно полегшити життя господині, вирішивши проблему зі зберіганням всього кухонного начиння і зробивши кухню максимально зручною. Кутові шафи гарнітура – як нижні, так і верхні – оснащуються не традиційними полицями, а спеціальними поворотними елементами.

Вони оснащені обертовими металевими кошиками, полицями та іншими аксесуарами, які ідеально пристосовані для зберігання продуктів і начиння. Найчастіше використовуються механізми «карусель» та «паровозик». У першому випадку всередині шафки закріплюються полиці, які при відкриванні дверцят обертаються навколо своєї осі. У другому – в шафі розміщується складна система внутрішніх шухлядок, які з’єднані один з одним на кшталт вагонів. При відкритті дверцята шафки «паровозик» витягуються, відкриваючи доступ до їх вмісту. Це дозволяє по максимуму задіяти всі наявний простір.

Зручна кухня – висувні шухляди замість полиць

Зручну кухню неможливо уявити без містких шухляд, які відкриваються без зусиль і закриваються без шуму. Найголовніше – гарна шухляда, навіть заповнена до самого верху, повинна висуватися повністю. Це можливо тільки в тому випадку, якщо в їх конструкції використовуються якісні сучасні матеріали.

Деякі виробники оснащують шухляди спеціальною електричною системою, яка відкриває і закриває їх автоматично, варто лише легко натиснути на поверхню шухляди. Таке рішення досить дороге, але виключно зручне, якщо на вашій кухні багато важких шухляд, які доводиться відкривати досить часто.

Виробники фурнітури оснащують меблі системами плавного закривання – саме вона допомагає скринькам закриватися акуратно і безшумно.

Обираючи оснащення кухонних шухляд, не забудьте про внутрішні роздільники. Вертикальні і горизонтальні вкладиші, стійки для тарілок, і інші зручні системи організації простору всередині шаф і шухляд послужать вам добру службу і заощадять масу часу і сил. Фахівці радять віддати перевагу скринькам з високими прозорими бортиками – це істотно полегшує пошук потрібних речей і допомагає підтримувати ідеальний порядок.

Ергономічні системи і механізми роблять кухню фантастично зручною. У них є, мабуть, єдиний умовний недолік – ціна. Зазвичай, використання «розумної начинки» підвищує вартість кухонного гарнітура на 10-30 відсотків. Але ті, хто зважився на таку інвестицію у власний комфорт і зручність, в переважній більшості ні краплі не шкодують про такі вкладення. Крім того, часом досить використовувати буквально 2-3 пристосування, але розмістити їх максимально продумано.

Наприклад, замовити одну тумбочку з трьома ергономічними шухлядами. Уже це здатне перетворити перебування на кухні і приготування їжі з рутини в задоволення.

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


шість − 6 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>