Ніщо не може зрівнятися з ніжним ароматом свіженького хлібу, який щойно спекла ваша рідна хлібопічка! Тільки уявіть: ранок вихідного дня, ви звечора завантажили у це диво техніки необхідні складники, а вже зранку будете снідати смачнезним хлібчиком з хрусткою скоринкою… Насправді, зробити крок до цієї ідилії не так вже й складно: по-перше, треба мати вдома хлібопічку, а по-друге, вчасно купити усі інгредієнти для випічки. Купуючи продукти, не забудьте і про догляд за волоссям: на goddess.com.ua/ogx придбайте якісний шампунь! Ну а я сьогодні пропоную вам приготувати житньо-пшеничний хліб – апетитну випічку із суміші двох видів борошна!
Складники:
Пшеничне борошно вищого ґатунку – 200 г
Житнє борошно – 200 г
Оливкова олія – 1 ст.л.
Яйце куряче – 1 шт.
Сіль – 1 ч.л. без гірки
Вода – 200 мл
Цукор – 1 ст.л. без гірки
Сухі дріжджі – 1 ч.л. без гірки
Кілька слів про те, якими мають бути продукти для випікання домашнього хлібу. Борошно краще купувати не найдешевше: це може бути підробка, борошно нижчої категорії, ніж зазначено на упаковці. Оливкова олія має бути свіжа на смак, без гірчинки, «Extra Virgin». Ну а з дріжджами, гадаю, всім зрозуміло: це мікроорганізми зі своїм властивостями та шляхом розвитку, отож для хлібу раджу брати нову, не розпочату упаковку дріжджів – таку упаковку, до якої ще не потрапив кисень.
Приготування:
1. У відповідний відсік хлібопічки спершу треба налити теплу воду (її температура має сягати 36-38 градусів, тобто на дотик бути ледь теплою). Потім до води додайте житнє борошно, сіль та цукор.
2. Наступними йдуть такі складники: пшеничне борошно та сухі дріжджі. Звісно, хлібопічка все ретельно вимісить, але постарайтеся насипати дріжджі не в одну купку, а притрусити ними всю поверхню борошняної «гірки»: так буде більше шансів отримати якісний хлібчик!
3. Встановіть на панелі хлібопічки звичайний режим випікання хлібу тривалістю 3 години та, за потреби, увімкніть таймер для відтермінування приготування. Маю на увазі той випадок, якщо ви з вечора складаєте до відсіку хлібопічки складники, а свіжий хліб хочете отримати на ранок. Далі накрийте хлібопічку її кришкою, і техніка все зробить сама: перемішає складники, виростить дріжджі та спече хліб!
Житньо-пшеничний хліб у хлібопічці готовий! Цей пахучий витвір кулінарного мистецтва найкраще смакує з авокадо та вареним яйцем, а ще – із домашнім джемом чи просто вершковим маслом. Смачного вам і вдалих рецептів домашнього хлібу!
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.