Зайва вага призводить до астми

Зайва вага. Фото з сайту vkurse.ua

Зайва вага. Фото з сайту vkurse.ua

Багато хто з вас, дорогі читачі і читачки, мріє скинути хоча би кілька зайвих кілограмів. Великою популярністю користають різноманітні дієти та рецепти дієтичних страв, на які покладають великі сподівання. І справа не лише в тому, що зайва вага створює зовнішні незручності (обвислий живіт, негарна шкіра тощо), а в тому, що повнота дуже часто ста причиною різноманітних захворювань. Давайте розберемося, чого ж насправді варто позбуватися зайвої ваги.Жінки, які не можуть похвалитися тонкою талією, частіше страждають на бронхіальну астму – такий висновок зробили американські вчені. Співробітники онкологічного центру в Берклі, Каліфорнія, провели дослідження, в якому взяло участь понад 90 тисяч американок. Цей висновок був частиною проекту, в якому вивчали чинники, що впливають на ризик розвитку раку грудей, проте вчені зробили низку висновків і щодо астми.

У жінок з індексом маси тіла більше 30, що свідчить про ожиріння, вірогідність захворювання астмою зростала вдвічі, а у тих, чий індекс маси тіла перевищував 40 – втричі. Нагадаємо, що індекс маси тіла – це відношення ваги в кілограмах до квадрату зросту в метрах. Машинам час від часу потрібна замена пыльника тормозного цилиндра на новий, тож нічого дивного: людський організм для здоров’я також вимагає зміни дієти і образу життя.

Необхідно зауважити, що зв’язок між ожирінням і астмою виявляється не вперше, хоча це дослідження було наймасштабнішим. Проте, на свій подив, американські вчені виявили, що в даному випадку залежність була, навіть якщо вага учасниць не виходила за межі норми. Зокрема, небезпека астми у жінок, обсяг талії яких був більше 88 сантиметрів, збільшувалася на 37%. Таким чином жир, що скупчується в черевній порожнині, має набагато більше значення при розвитку захворювання, ніж зайві кілограми в цілому.

Деякі експерти вважають, що жирові відкладення можуть чинити тиск на дихальні шляхи і, тим самим, сприяти виникненню астми. Відповідно до іншої версії, ключову роль тут все ж таки грає склад жиру, але вчені визнають, що на даний момент точні причини такого зв’язку не встановлені. Тим не менш, результати виконаної роботи дають їм привід зайвий раз нагадати прекрасній статі про необхідність стежити за своєю вагою.

Доктор медичних наук, професор Андрій Белевський вважає, що зв’язок між ожирінням і бронхіальною астмою дійсно існує. Зокрема, вже доведено, що у дітей, які мають надлишкову масу тіла, ризик виникнення даного захворювання значно вище, ніж у їхніх стрункіших однолітків. Правда, механізм такого впливу повністю ще не вивчений. Причини можуть бути найрізноманітніші. Наприклад, ожиріння дуже часто пов’язане з порушенням травлення, а порушене травлення, в свою чергу, є одним з провокаторів астми. Гладкі люди ведуть менш активний спосіб життя, тому дихальна система у них працює гірше.

Певну роль у розвитку астми можуть грати і супутні ожирінню гормональні зрушення. Що ж до надлишків жирової тканини навколо талії, то відкладення жиру по черевному типу – це однозначне свідчення патології шлунково-кишкового тракту, яке, як уже було сказано, може спровокувати розвиток астми.

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


× 9 = двадцять сім

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>