Язик можна віднести до універсальних делікатесів: з ним можна приготувати салат, шматочки відварного язика можна подати, прикрасивши розплавленим сиром, або просто «спорудити» з ним бутерброди. Але у будь-якому випадку, треба знати секрет правильного приготування цього продукту, інакше він вийде сирий або занадто м’який. Про «вередливу» шкірку й говорити не варто: якщо вона не зніметься з язика одразу, то ви довго зніматимете її ножом, у результаті чого сам язик стане негарний, «щербатий» з різних боків. Отож, як зварити язик правильно? Наш майстер-клас допоможе вам розібратися у цьому питанні.
Складники:
Яловичий (телячий) язик – 1-2 шт.
Лаврове листя – 3 шт.
Чорний молотий перець – 5 шт.
Вода – 2 л
У нашому випадку, використані телячі язики: вони невеликі, тому ми взяли дві штуки. Саме стільки вмістилося у каструлі на 2,5 літри. Якщо ви «роздобули» великий яловичий язик, пам’ятайте: він варитиметься приблизно на 20 хвилин довше за телячий.
Приготування:
1. Підготувати язик до варіння – простіше простого. Для цього треба його лише добре промити, покласти до каструлі та залити водою. Знімати шкірку з сирого язика не варто (та й не вийде – вона відстане лише у вареному вигляді). Також не варто прагнути одразу ж вирізати всі «противні» на вигляд чатини на кшталт слинних залоз внизу язика. Залиште це на потім! Воду одразу ж посоліть (додайте приблизно 1 чайну ложку солі), а саму каструлю поставте на середній вогонь.
2. Накрийте каструлю кришкою та доведіть воду до кипіння. Не пропустіть момент закипання! Саме за ці кілька секунд над язиком підніметься білкова піна – «шум». Його потрібно одразу ж зібрати шумовкою та викинути, інакше піна розповсюдиться у воді, і її частинки причепляться до язика.
3. Після закипання до води вже модна додати лавровий лист та перець. До закипання у цьому не було необхідності: піна могла підняти спеції нагору, і вони би тоді опинилися серед сміття разом із шумом.
4. Накрийте каструлю кришкою, обов’язково залиште щілину, щоб вода не википала. Варіть язик на середньому вогні протягом 50 хвилин. Готовність перевірте ножем: якщо він легко входить у м’ясо, значить, язик вже готовий!
5. Наступний крок – ключовий для правильного чищення язика. Вилийте з каструлі гарячу воду і швиденько залийте язик холодною водою – хай постоїть у ній мінімум 10 хвилин. Перепад температур діє на відварний язик по-чарівноу: шкірка починає відставати від м’яса!
6. Якщо язик вже охолонув, підчепіть ножем край шкірки та зніміть її. Після холодного «купання» шкірка дуже легко зніматиметься, і ви отримаєте гарний відварний язик, готовий до подачі на стіл! Інакше кажучи, під час варіння язика діє той самий «фокус», що й під час варіння яєць: їхня шкаралупа теж легко знімається після перебування у холодній воді.
Зварити язик правильно може кожен: це настільки просто, що не потребує особливих зусиль! Ну а якщо ви хочете зробити смак цього продукту більш цікавим, окрім спецій покладіть до каструлі шматочки моркви та цілу цибулину. Після приготування їх доведеться викинути, але сам язик від такого «сусідства» стане надзвичайно смачним! Отож, смачного вам!
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Якщо ви хочете отримати власний смачнезний врожай, ось тут https://sadim.com.ua/catalog/sazhentsy-vishni купуйте саджанці вишні та саджайте деревця на своїй присадибній ділянці!