Як виростити ранню редиску? Мій досвід

Рання редиска

Рання редиска

Серед читачів Дієтичних рецептів, напевно, є багато любителів саду-городу. Хтось лаштує на своїх підвіконнях горщики з зеленню, хтось доглядає невелику грядку полуниць під вікном, а хтось що вихідних їздить на дачу… Моє сімейство належить до останньої категорії :) Колись я вже писала, що земля на нашій дачі не дуже вдала: сам пісок, що дістався нам від штучно виритого водосховища. Попри це, цьогоріч я спробувала виростити ранню редиску під агроволокном, і мені це вдалося! Редиску вже з’їли, але досвід залишився :) Хочу поділитися ним з вами: можливо, згодиться наступної весни!

Що потрібно, щоб виростити ранню редиску під агроволокном?

- насіння редиски (я брала сорт Французький сніданок)

- агроволокно

- пульверизатор для води (бризкалка)

- садові рукавиці

- лопата, граблі, сапка

- кілька цеглин

- компост (перегній з компостної купи)

Як можна виростити ранню редиску навесні?

1. Ця історія почалася 28 березня. В останню суботу ми поїхали на дачу і виявили, що земля вже достатньо прогріта (і, що важливо, добре зволожена): можна сіяти-саджати городину! Обравши місця для редиски, ми скопали грядку, граблями поскородили її та сапкою проробили ровочки. Відстань між ровочками зробили 20-25 см.

Грядка для редиски

Грядка для редиски

2. Того дня дув сильний вітер, тож сіяти дрібне насіння на кшталт шпинату було складно: вітер міг підняти насінини і віднести подалі від ровочків. Але з редискою справа пішла добре: її насіння – немаленьке і достатньо важке. Отже, до ровочків я насипала небагато компосту (не доверху – щоб ровочки все ще було видно) і прямо в нього розклала насіння редиски. Далі, аби стимулювати насіння до сходження, збризнула його водою з пульверизатора. Ну а після цього просто покрила сухою землею і розстелила зверху відрізок агроволокна. Агроволокно – це сучасний нетканий матеріал, який дозволяє посіяній городині не змерзнути під час заморозків, повільніше втрачати вологу під час засух, і взагалі, дуже корисна річ у господарстві :) По периметру грядки я накрила агроволокно цеглинами, щоб його не підняв вітер.

Редиска під агроволокном

Редиска під агроволокном

3. Минуло 3 тижні, і коли ми знову приїхали на дачу, побачили пророслі паростки редиски. Здається, агроволокно пішло городині на користь: холодні весняні ночі її не злякали! На кущиках редиски вже було по два листочки, тому настав час проріджувати рядочки. Слабкі і явно зайві рослинки я видалила, залишивши між редискою достатню відстань, аби кущики набиралися сили.

Паростки редиски

Паростки редиски

4. Через 5 тижнів після посіву кущики редиски вже помітно виросли! Над поверхнею землю вже виднілися червоні «поплавки» – вершечки овочів. Проте для вживання в їжу вони були ще малуваті: десь до 1 см в діаметрі. На цьому етапі я вже остаточно зняла з грядки агроволокно (до того знімала лише на час поливу).

Рання редиска на дачі

Рання редиска на дачі

5. Через 7 тижнів після посіву ми нарешті отримали готову редиску :) Бідність ґрунту не дала їй набути рекордних розмірів, але для нас вона була найсмачнішою і найсолодшою!

Редиска, вирощена під агроволокном

Редиска, вирощена під агроволокном

Ось така розповідь про те, як вирощувати ранню редиску під агроволокном. Разом з редискою наприкінці березня я саджала картоплю, шпинат та моркву, про які розповім незабаром, після отримання врожаю ;) Однак вже зараз можу сказати: городина, висаджена ранньою весною у вологу землю, росте набагато краще, ніж та, яку поклали в землю в другій половині весни.

Як виростити ранню редиску

Як виростити ранню редиску

А ви коли висаджуєте свої улюблені овочі? :)

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


+ 9 = сімнадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>