Як вирощувати екзотичну вігну?

 

Як виростити вігну

Як виростити вігну

Що таке вігна? Це чудернацька спаржева квасоля, стручки якої досягають довжини 50 см і більше. Бобова культура, яку дуже вигідно вирощувати на своєму подвір’ї! Родом ця рослина з екзотичних країн – Китаю, В’єтнаму, Шрі-Ланки. Словом, звідти, куди зараз завдяки гарячим турам https://hottours.in.ua/hot_tours/ можна дістатися доволі швидко і просто. У цих країнах прийнято вирощувати саме вігну, адже ця рослина, що плететься, займає стільки ж площі, скільки й звичайна спаржева квасоля, але приносить більше врожаю у довгих стручках. А вирощувати вігну навіть у наших краях дуже просто!

Вирощування вігни в Україні

1. Спершу заготуйте чорні квасолинки вігни для висаджування їх у землю. Ці боби, як і будь-які інші квасолини, перед зануренням у ґрунт треба замочити у воді на добу. Коли квасолинки будуть вже розмочені, на грядці зробіть сапкою борозну та викладіть у неї боби вігни на відстані 5-7 см один від одного. Загорніть квасолини невеликим шаром землі (десь 2 см у висоту) і чекайте, поки рослини проростуть.

Боби вігни

Боби вігни

2. Приблизно через 2 тижні з-під землі виринуть перші паростки вігни. Вони добре сходять, адже бобові культури, зазвичай, дуже живучі і невибагливі.

Паростки вігни

Паростки вігни

3. На певному етапі кущики вігни почнуть викидати нагору свої батіжки – голі стеблинки, якими вони хотітимуть зачепитися за міцну опору.

Вігна плететься

Вігна плететься

4. Для того аби кущі вігни не завалилися на землю, можна підставити їм опору – спеціально зроблену для цього шерхату палицю або садову сітку.

Опора для вігни

Опора для вігни

5. Загалом, вігна виростає дуже висока (1,5 метри і вище), тому непогано мати над цієї грядкою і «підстраховку» у вигляді гілок дерева. Якщо опори виявляться для вігни замалі, кущ далі полізе на дерево, і врожай буде збережено.

Вігна плететься на дерево

Вігна плететься на дерево

6. Особливо ретельно поливати вігну не треба – бобові культури добре переносять навіть посуху. Але якщо ви хочете отримати добрий врожай, обов’язково полийте цю грядку тоді, коли на кущах вігни з’являться ось такі квіти. Саме у період цвітіння закладається увесь потенціал врожаю.

Квіт вігни

Квіт вігни

7. Після відцвітання квітки на кущі вігни з’являється маленький тоненький стручок, який можна переплутати з відгалуженням стебла. Особливих добрив вігна не потребує – варто лише відлякувати з її стебла мурах, ласих до її соку.

Молодий стручок

Молодий стручок

8. Зовсім скоро на вашій «плантації» виростуть довжелезні квасолеві стручки: одного-двох вистачатиме на цілий борщ! Вживати квасолини вігни варто разом зі стручками, адже самі боби у цієї рослини дрібні, а стручки також містять корисні речовини.

Плоди вігни

Плоди вігни

Вирощувати вігну дуже просто і вигідно! А якщо ви захочете заготувати боби для вирощування наступного року, просто дайте стручкам висохнути прямо на кущах. Тоді вам залишиться розкрити хрусткі стручки та вийняти з них маленькі чорні квасолинки. Вдалого вам дачного сезону!

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


2 × = вісім

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>