Уявіть ситуацію: вас буквально «привалило» гарним врожаєм вишень, а під рукою немає спеціального пристрою для чищення цих ягід – металевого чи пластмасового пістолетика. Що робити? Першою на думку спадає ідея розірвати кожну ягідку пальцями та подіставати таким чином кісточки. Але ж таким чином вишні втратять забагато соку, та й вигляд їхній буде геть не привабливий: ягідки будуть розірвані навпіл… Отож, давайте краще спробуємо дістати кісточки з вишні за допомогою підручних засобів – канцелярського приладдя та звичайної пластикової трубочки!
Отже, запасіться вишнями та оберіть один із інструментів, які є у вашому розпорядженні: пластикова трубочка, пінцет для брів чи біндер для затискання паперів. Також, не гаючи часу, замовте суші за допомогою сервісу доставка суши Днепр та починайте готування, чекаючи на смачну їжу!
1. Пластикова трубочка. Ми сподіваємося, що ви не викидаєте пластикові трубочки одразу після споживання вуличних напоїв. По-перше, їх можна принести додому, помити та ще кілька разів використати. А по-друге, трубочкою можна й виймати кісточки із вишень! :) Щоправда, для цього завдання краще брати не кавову, а коктейльну трубочку: вона міцніша та має більший діаметр, отож може втримати і добре підштовхнути кісточку «на вихід». Для того аби вийняти кісточку з вишні (звісно, попередньо помитої), проштовхніть трубочку з того боку, де у ягоди ямка від хвостика. Після того, як ви відчуєте, що трубочка вперлася у кісточку, сильніше штовхніть її: кісточка зробить отвір з протилежного боку ягоди та випаде. Виймати кісточки за допомогою пластикової трубочки доволі швидко! Крім того, цей інструмент залишає в ягоді охайний отвір, отож такі вишні можна використовувати не лише начинок, а й для декорування страв.
2. Канцелярський біндер. Тримач для паперів також може якісно виконати роботу з чищення вишень! Розверніть його металеві частинки так, щоб вони утворювали майже пряму лінію, та одну з цих частинок покладіть на пластикову перетинку. Саме завдяки тому, що біндер містить цей пластиковий елемент, його доволі зручно тримати (значно зручніше, ніж скрепку чи англійську булавку, які також радять використовувати для виймання кісточок): він не натирає шкіру та не зісковзує, омитий вишневим соком. Отож, тримаючи біндер за одну металеву половинку і пластикову частину, занурте у ямку вишні другу металеву половинку. Підчепіть кісточку та дістаньте її у металевому «гніздечку» рухом назад. Такий спосіб не робить наскрізного отвору в ягоді, отож вишні залишають ще більш охайними та гарненькими!
3. Пінцет. Також для діставання вишневих кісточок можна використовувати й пінцет! Для цього його треба, не стискаючи країв, занурити у ямку вишні, стиснути всередині ягоди кісточку, трошки прокрутити та обережно вийняти рухом назад. Ягоди, почищені таким чином, залишаються майже цілі і втрачають дуже мало соку. Та й самої м’якоті вони втрачають ще менше, ніж у двох попередньо описаних варіантах.
А якими пристроями ви виймаєте кісточки з вишень? Поділіться своїми порадами у коментарях!
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.