Як сушити лісові гриби?

Як сушити лісові гриби?

Як сушити лісові гриби?

Якщо ви – поціновувач грибних страв, у ваших кухонних запасах неодмінно мають бути сушені гриби. І не абиякі магазинні, а справжні лісові! Вони найбільш насичені вітамінами та набагато смачніші й ароматніші за «банальні» печериці. Але окрім того, щоб власноруч зібрати цей пахучий скарб, його треба вміти правильно приготувати і заготувати на зиму. Як правильно сушити лісові гриби? Про це і поговоримо сьогодні.

Найпопулярніші лісові гриби, які можна сушити на зиму:

- білі гриби

- козарі (підосичники, червоноголовники)

- маслюки

- польські гриби

Інакше кажучи, найлегше сушити гриби з міцною структурою – радше губчасті, аніж пластинчасті. Хоча лисички й подібну «дрібноту» любителі також сушать :) Але деколи ці крихкі гриби розпадаються на ще дрібніші шматочки, і це ускладнює процес заготівлі. Отож, краще обрати більш тугі види грибів. Останнім часом серед мешканців великих міст, містечок та навіть дачних селищ стало модно запускати дрони, що фотографують пейзажі та вулички певної місцевості. Поки що гриби за допомогою цих пристроїв не шукають, але хтозна – можливо, скоро технології дійдуть і до таких хитрощів? Ось тут http://www.aif.ua/money/company/noosfera_maksa_polyakova_i_fai_dostizheniya_za_god_sotrudnichestva можна дізнатися новини зі світу безпілотних літальних апаратів, яких у небі стає все більше.

Білі гриби з лісу

Білі гриби з лісу

Як засушити гриби на зиму?

1. Зібрані гриби промийте у мисці води, а потім, якщо на них ще залишилося трохи землі, – під проточною водою, уважно перебираючи кожний грибочок.

2. Викладіть промиті гриби на підніс або подібну пласку поверхню в один шар та підсушіть їх протягом кількох годин.

3. Якщо у вас гриби великого розміру, ножем розріжте їх на менші шматочки: наприклад, капелюшок розріжте на дві частини, ніжку – на три. Дрібненькі гриби залиште цілими або розділіть на дві половинки. Хай товщина кожного шматочка гриба для сушіння буде не більша за 1 см.

4-а. Застеліть деко для запікання пергаментом та викладіть на нього шматочки грибів в один шар. Увімкніть духовку й одразу, не чекаючи повного нагрівання, поставте у неї гриби на деко. Ваша мета – не запекти гриби, а висушити на зиму, а отже, дверку духовки зачиняти не треба: навпаки, повністю відкрийте її та залиште гриби сушитися. Не забудьте також забезпечити вашій кухні достатньо свіжого повітря: прочиніть вікно або увімкніть витяжку, бо буде достатньо душно. Час від часу зазирайте до духовки та перевіряйте стан грибів. Якщо вони вже трохи зменшилися у розмірах, дерев’яною лопаткою перемішайте їх та знову залиште сушитися. Коли гриби стануть повністю сухі (на це піде кілька годин), духовку можна буде вимкнути, а охололі грибочки скласти до скляних банок і міцно закрити кришками.

4-б. Другий варіант сушіння лісових грибів! Шматочки чистих грибів нанизайте на довгу нитку за допомогою голки. Краще, щоб нитка була не повністю бавовняна, а містила більше синтетики (щоб вона не загнила від вологи і не зіпсувала ваш грибний задум). Якщо гриби вже нанизані на нитку довжиною приблизно 70 см, її можна зав’язати, зімкнувши у кільце, та повісити на кухні вгорі приміщення. На кухні – бо там тепло, вгорі – бо тепло сконцентровується саме там :) Цей спосіб сушіння грибів не такий жаркий, як перший, проте він вимагає більше часу: залежно від температури та мікроклімату вашої кухні, на це піде від кількох днів до двох тижнів.

Ось такими способами можна сушити лісові гриби, щоб потім, у холодну пору, вийняти цю запашну суміш і додати її до печених чи варених страв. Смачного вам і слухняних грибочків!

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


6 × вісім =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>