Як стерилізувати пляшки і банки?

 

Стерилізація  пляшок

Стерилізація пляшок

Час від часу господині стикаються з необхідністю стерилізувати посуд. Зазвичай, це стосується скляної тари: банок, склянок, пляшок… Для когось саме слово «стерилізувати» виглядає занадто обтяжливим, нагадує додатковий клопіт і мороку. Але насправді цей процес може бути дуже простим!

Для чого стерилізують посуд?

1. Для використання маленькими дітьми. Якщо у вас грудна дитина, але час від часу ви даєте їй воду з пляшечки або молочну суміш (якщо малятко на штучному вигодовуванні), лікарі радять стерилізувати пляшечку. Звісно, є мами, які аж надто піклуються про стерильність і стерилізують весь дитячий посуд аж до року, проте насправді ця процедура має сенс приблизно до піврічного віку. Не забувайте про те, що, знайомлячи малюка з навколишніми «мікробами», ви зміцнюєте його імунітет.

2. Для консервації на зиму. Якщо пляшки чи банки будуть недостатньо чисті, вся ваша робота піде до смітнику: у склотарі забродить вміст, і ви вже не зможете врятувати аджику чи салати.

3. Для більш тривалого зберігання їжі. Наприклад, якщо вам треба, щоб запіканка чи інша страва протрималася у холодильнику на пару днів довше.

Як стерилізувати пляшечки і банки?

Тут є три найбільш ефективні способи. Кожен з них зручний по-своєму, тож ви можете підібрати той, який підходить саме вам.

- Стерилізація у воді. Це старий добрий метод. Візьміть велику каструлю (з широким дном), налийте на дно трохи води (десь 2-3 см від дна) і поставте склотару догори дригом. Якщо між банками ще залишилося місце, помістіть у воду й кришки (тільки якщо ви берете кришки, що закручуються). Вода має кипіти хвилин 10, щоб банки вважалися ідеально чистими.

- Стерилізація у пароварці. Це мій улюблений спосіб, проте для нього потрібна висока, багаторівнева пароварка. Зніміть дно з усіх рівнів пароварки, окрім першого. Налийте воду у спеціальний відсік для води. Поставте пляшки (у таких я закриваю аджику та в’ялені помідори) догори дном на перший рівень решітки. Також покладіть на решітку й кришки пляшечок. Накрийте найвищий рівень кришкою та заведіть таймер на 10 хвилин. Це найбільш простий спосіб стерилізації! До того ж, ви не зможете обпектися водою, бо вона не буде витікати з пляшечок.

- Стерилізація у стерилізаторі для пляшечок. Цей спосіб доцільний лише для маленьких пляшечок для немовлят. Усі прилади трохи різняться один від одного, тож тут треба діяти так, як описано в інструкції до вашого стерилізатора.

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

One thought on “Як стерилізувати пляшки і банки?

  1. Pingback: В’ялені помідори з приправами | Дієтичні рецепти і дієти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


8 × = сімдесят два

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>