Як приготувати сир в мультиварці?

Домашній сир у мультиварці

Домашній сир у мультиварці

Кисломолочний сир – дуже корисний, але спірний продукт. Спірний він через те, що викликає багато суперечок :) Де його ліпше купувати? Який сир смачніший – домашній чи магазинний? Який корисніший і до якого під час приготування не кладуть шкідливої «хімії»? Відповідей на кожне із цих питань може бути багато, проте підсумок усіх дискусій очевидний – краще просто готувати сир у домашніх умовах. Але як це робити, якщо часу обмаль? Ідеальний варіант – приготувати сир в мультиварці! І зараз я розповім вам, як робити найпростіше.

Складники:

Кефір або натуральне кисле молоко – 2 л

Ось і все, складник у цьому рецепті лише один! Та й посудина одна, яка і допоможе вам готувати домашній сир – це мультиварка. Хоча вже пізніше, коли сирні згустки відділяться від рідини, вам знадобиться ще й марля – аби відтиснути сир від сироватки та отримати готовий продукт. До слова, із сироватки ви можете приготувати інші страви – наприклад, окрошку або смачні оладки.

Кисломолочний сир в мультиварці

Кисломолочний сир в мультиварці

Приготування:

1. Для приготування сиру в мультиварці використовуйте лише свіжий та натуральний кефір, у якому ви впевнені. «Нахімічена» сировина бажаного ефекту не дасть, і сиру просто може не вийти. Отож, якщо ви вже маєте якісну кисле молоко, налийте його (обидва літри) до чаші мультиварки та встановіть її у мультиварці.

2. У меню мультиварки оберіть пункт Підігрів і налаштуйте час – 1 годину. Звісно, протягом цього часу мультиварка має бути закрита кришкою. Поки сир готується, відкривати кришку та щось перемішувати не треба: мультиварка все зробить сама.

3. Після того, як мультиварка просигналить про те, що годинне готування завершене, відкрийте кришку. Ви побачите, що сир вже відігрівся: внизу залишилися його згустки, а зверху вони покриті сироваткою.

4. Почекайте, поки сир із сироваткою трохи охолонуть (до теплого стану) та відтисніть через марлю. Марля для сиру обов’язково має бути чиста та свіжа: найменша частинка бруду на ній призведе до того, що сир швидко зіпсується. Ну а відтискати сир через марлю найзручніше через великий стійкий друшляк з двома ручками. Поставте його до великої миски (якщо ви плануєте зберегти сироватку) або до раковини (якщо сироватка вам не знадобиться), зверху постеліть марлю і викладіть на неї сир. Коли сироватка більш-менш стече, поєднайте краї марлі у мішечок та добре відтисніть його сирний вміст.

Приготування домашнього сиру в мультиварці – це дуже просто! А в результаті цього процесу виходить надзвичайно смачний і корисний сир із кислого молока, до якого вже точно ніхто не додавав ніяких шкідливих складників. Смачного вам!

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


сім + 5 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>