Якщо ви взялися вирощувати розсаду перцю, то спершу, мабуть, проростили його насіння. Перець називають дуже «вередливою» культурою саме в плані пророщення насіння, тому краще не одразу сіяти його до горщика, а все ж спробувати проростити. Після цього етапу настає період розвитку рослинок: проросле насіння треба висадити до горщиків з землею, а потім слідкувати, як розвиваються молоді кущі. Пікірування – вже наступна частина вирощування перцю, і зараз ми розповімо, як найкраще пікірувати розсаду перцю, щоб виростити сильні й здорові кущі.
Що відбувається після посіву пророщеного насіння в землю? Кілька днів воно не будуть давати про себе знати: перед вами буде просто горщик, наповнений землею. Дуже важливо в цій час – не переживати, що насіння пропало, і не поливати ґрунт. Ви достатньо зволожили його перед посівом насіння, а ось зайва волога може згубити посівний матеріал. «Плаваючи» у надмірній воді, насінини можуть просто загнити.
Після посіву пройдуть якісь 3-4 дні – і ви побачите перші паростки над землею. Першими відкриються парні «несправжні» листочки, які називають сім’ядольними. Ці листки «ховалися» в двох половинках насіння: після проростання суха оболонка (саме насіння) відпадає, а два листки починають тягнутися вгору, ближче до сонячного світла. Для кращого розвитку дуже важливо саме на цьому етапі перемістити горщик з паростками на підвіконня – туди, де вони зможуть отримувати більше світла.
Потім між сім’ядольними листками з’являться крихітні загострені листочки – цього разу, вже «справжні». Коли ці листки виростуть, вони набудуть форми справжніх листків перцю, в той час як сім’ядольні так і залишаться овальними відростками маленького розміру.
Розсада перцю: як за нею доглядати
Запасу вологи вистачить приблизно на перший тиждень життя паростків. Потім їх потрібно буде додатково зволожувати – підливати потроху відстояної води. Щоб не перелити зайвої води, варто використовувати правильну посудину для поливу – кухоль з гострим носиком або звичайну пластикову пляшку з маленьким отвором в кришці. Зайва волога так само згубно може вплинути на молоду розсаду, тому найкраще – додавати в горщик зовсім небагато води.
Багато хто з городників на етапі розсади вже починає використовувати всілякі стимулятори росту і добрива. Але якщо ви не поспішаєте отримати урожай до якоїсь дати, то і підганяти рослини не варто. Розсаді цілком достатньо буде звичайної води.
Крім достатньої вологості ґрунту, розсаді перцю знадобиться ще одна дуже важлива умова – хороше освітлення. Якщо ви вирощуєте розсаду в той час, коли світловий день ще досить короткий, а небо часто затягнуте хмарами, краще організувати змішане освітлення. Нехай в світлий час доби горщик з розсадою перцю стоїть на підвіконні, ближче до сонячного світла, а ввечері і рано вранці – на столі.
Коли пікірувати перець?
У розвитку розсади настає момент, коли ви бачите на кущах вже по 3-4 справжніх листки, не рахуючи нижніх (сім’ядольних). На це йде 2-3 тижні з моменту проростання насіння в горщику. В цей час розсада буде виглядати вже сформованою і міцною: самі кущі своїм видом будуть «натякати» на те, що їм вже пора перебиратися в більш простору тару.
Для того щоб вдало перенести розсаду перцю в більш підходящі горщики, й існує процедура пікірування. По суті, це просто пересадка рослин в горщики більшого об’єму (більше землі = більше поживних речовин для коренів перцю), але правильна пікіровка передбачає і деякі хитрощі.
Для того щоб пікірувати розсаду перцю, візьміть:
- саму розсаду;
- більші горщики, в які хочете пересадити розсаду;
- землю (найкраще – спеціальний покупний субстрат для розсади);
- посудину з водою для поливу;
- зручні інструменти маленького розміру (спеціальні лопатки або підручні засоби, якими буде зручно підчепити рослини і дістати з землі).
1. Заповніть землею горщики або касети для розсади, в які будете пікірувати розсаду перців. Добре полийте її водою, щоб субстрат став вологим.
2. У горщику, в який ви хочете пересадити молодий кущ кімнатного перцю, інструментом (або звичайною паличкою) виконайте широкий отвір на глибині близько 5 см.
3. Підчепіть маленькою лопаткою один кущ розсади і обережно дістаньте його з землі.
4. Перенесіть розсаду до нового горщику і дбайливо розмістіть корінь молодого перцю в отворі, який ви проробили в землі. Заглиблюйте кущ якомога глибше – в ідеалі, земля повинна діставати до рівня найперших – сім’ядольних – листочків. Злегка примніть пальцями землю навколо куща, щоб закрити ґрунтом отвір, але при цьому не натискайте сильно, щоб не пошкодити ніжний корінь розсади. Перші кілька днів після пікірування не поливайте перець: йому буде досить тієї першої вологи, яку зберігає земля в горщику.
Пікірування перцю – цілком просте заняття, але і ризиковане. Уважно спостерігайте за кущиками після цієї процедури. Ну а далі просто вчасно поливайте перці, виставляйте його на світло та вчасно забирайте подалі від занадто яскравих сонячних променів, якщо знадобиться.
Таким чином, поволі вирощуйте розсаду перцю до того часу, коли її треба буде висаджувати на грядку. Вдалої вам розсади та слухняних перців!
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.