Яготинське для дітей: як ми їздили на екскурсію

Яготинське для дітей

Яготинське для дітей

Не так давно у молочних відділах наших магазинів з’явилася продукція торгової марки «Яготинське для дітей». Ця фірма – відгалуження «дорослої» лінії яготинського молока, масла, кефіру й заквасок – випускає молочні продукти для найменших. Сирки, йогурти, кефіри, молоко – цією смакотою малята починають ласувати ще у період прикорму – хто з 6 місяців, хто з 8. Час від часу «Яготинське для дітей» влаштовує екскурсії для охочих подивитися на виробництво. Для того щоб потрапити на завод, варто лише заповнити форму ось тут (yagotynkids.com.ua/ua , внизу ліворуч “Екскурсія на завод”) і дочекатися дзвінка від організаторів. Звісно, ми не могли оминути такої цікавої екскурсії, тож одним суботнім ранком вирушили на молокозавод!

Одразу скажу, що на території заводу фотографувати не можна. Ми вирішили не порушувати правила, тож фотографії взяли з сайту Яготинського. Сфотографували тільки мишоловку у приміщенні туалету, щоб проілюструвати вам ступені захисту від гризунів. Сподіваємося, працівники молокозаводу на нас за це не образяться :)

Екскурсія на Яготинське для дітей: як ми їхали?

Разом з іншими любителями йогуртів та організаторами екскурсії ми зустрілися біля станції метро Харківська, сіли до мікроавтобуса й о 10:00 рушили на завод. Їхати треба було чимало – майже до Полтавської області. Молокозавод, попри назву, розташований не у Яготині, а у Згурівці. У Яготині – «доросле» виробництво, а у Згурівці – «дитяче». Щоб задобрити довгу поїздку (1 год. 40 хв. В один бік), у мікроавтобусі показали фільм. І не абиякий, а комедію «Дивіться, хто заговорив» – улюблену кінострічку багатьох матусь.

Під’їжджали до молокозаводу ми дуже якісною дорогою – вочевидь, її проклало підприємство на честь відкриття. Воно, до речі, відбулося зовсім нещодавно – 2012 року. Завод побудували досить швидко. Це не дивно, адже зовні він виглядає дуже компактно: невеликий двоповерховий будиночок, на першому поверсі якого кипить виробництво, а на другому – працюють співробітники.

Труби, сепаратори, «танки» (спеціальні металеві посудини, приєднані до труб) та інше обладнання на заводі – найвищої якості, виготовлене в Італії, Німеччині, Ізраїлі, Швеції, Болгарії. Миттям тут також займається автоматика! В окремому приміщенні стоїть обладнання, яке за потреби змішує потрібні речовини та прочищає ними виробничі труби та посудини. Підлогу миють люди, але на підприємстві панує така чистота, що закрадається думка: все це – справа рук роботів!

Безпека молочних продуктів – під контролем!

Велетенську систему автоматики береже від збоїв працівник, який «чаклує» над комп’ютером. На його моніторі видно всі ключові елементи роботи підприємства. Ніхто окрім цього чоловіка не може внести зміни до роботи системи, адже працювати за цим комп’ютером можна лише з його ідентифікаційною карткою, обладнаною розпізнавальним мікрочіпом. Подібні чіпи задіяні скрізь: ключами, схожими на пластикові картки, відчиняють усі двері, інакше зайти до приміщень неможливо.

Самі ж працівники цехів потрапляють на роботу через окремі роздягалки (окремі для чоловіків і жінок). Тут вони скидають вуличний одяг, обов’язково приймають душ та вдягають стерильний одяг. Нас також «закутали»: попросили вдягнути шапочку, халат і бахіли. Ніякої загрози молокопродуктам ми не несли, адже сучасний молокозавод – це не відкриті виварки з молоком, а герметично закриті посудини, між якими інгредієнти циркулюють трубами. Далі, вдягнувши біле вбрання, кожен з екскурсантів підносив руки до спеціального автомату й отримував порцію спиртового розчину на долоні. Розтерши її руками, ми рушили далі.

Обробка рук

Обробка рук

Ще кілька слів про безпеку молочний продуктів :) На заводі «Яготинське для дітей» існує трирівнева система захисту від гризунів. Підприємство розташоване біля болотистого поля й дендропарку, тож захищатися тут є від кого. Молокозавод оточений парканом, під яким через метр-два розставлені мишоловки. Такі самі приманки стоять по всьому периметру заводу на вулиці. Ну й третій рівень захисту від мишей ви бачите на цьому фото – це мишоловки всередині приміщення. Щодо комах, то тут їх відлякують спеціальні прилади, які висять під самісінькою стелею.

Пастка для гризунів

Пастка для гризунів

Як роблять йогурти?

На молокозаводі працюють не лише фахівці своєї справи, а й просто турботливі люди. Тому нас після тривалої мандрівки (перед відвідинами виробництва) запрошують на каву-чай, пригощають смачною випічкою й цукерками. Під час розпивання чаю проводять інструктаж із техніки безпеки, і кожен екскурсант ставить свій підпис у журналі: інструктаж прослухав.

Нарешті переходимо до найцікавішого – розкажемо вам, як роблять йогурти та іншу смакоту на молокозаводі! Для більшої чіткості опишемо це схематично.

1. Спочатку до молокозаводу приїжджає машина з молоком. Його закуповують у господарствах, які мають статут сировинних (в окремих селян молоко не купують). Сировину приводять у спеціальній цистерні, температура молока не має перевищувати 4 градуси. Працівникам заводу дається 40 хвилин на те, щоб перевірити молоко у лабораторії за різними показниками і дізнатися, чи відповідає така сировина нормам. Усі норми прописані дуже чітко, але попри це, директор заводу запевняє, що жодного разу не бувало такого, щоб привезли невідповідне молоко.

Виробництво молокопродуктів

Виробництво молокопродуктів

2. Далі молоко фільтрують (це спосіб очистки сировини).

3. Потім відбувається бактофугування. Буктофуга – це чудодійна машина, яка очищує молоко від найдрібніших мікроорганізмів.

4. Наступний етап – нормалізації жирності. На заводі розповідають, що молоко до них надходить із жирністю приблизно 3,8%. Для дитячого споживання це забагато: норма – 3,2%. Відтак, у спеціальному обладнанні молоко знежирюють (зайві вершки відправляють на Яготинський маслозавод).

5. Потім настає час деаерації, себто видалення маленьких бульбашок із сировини.

6. Далі виробництво розподіляється на окремі лінії: з нього роблять дитяче молоко, йогурт, кефір, сирки або пасту. Як роблять йогурти? Для цього молоко перемішують, щоб зробити його гомогенним (вершки мають добре перемішатися з рештою молока).

7. За температури 135 градусів сировину пастеризують. Пастеризація триває 3-4 секунди, після чого молоко різко охолоджують. Це дає корисним речовинам та вітамінам зберегтися.

8. Далі йде додавання потрібних заквасок данського виробництва.

9. Додавання наповнювача – завершальний крок виготовлення йогурту. До сировини додають фруктозу (не цукор!) і городину (овочі, фрукти, ягоди українського виробництва).

Ну а далі все просто! Йогурти розливають по пляшечках на спеціальному конвеєрі. Закручують кришечки, клеять спеціальну смужку, яка дає змогу зрозуміти, що пляшечку ніхто не відкривав. Після цього йогурти охолоджують (температура у великому приміщенні-холодильнику – 0 градусів) протягом доби. Далі беруть пробу, аби перевірити якість йогурту саме цієї партії, і відправляють у торговельну мережу.

Цікавий факт: дата виробництва – це не безпосередній день виготовлення молокопродуктів, а той день, коли товар виїжджає до магазинів. Іншими словами, якщо ви хочете знати точну дату виготовлення йогуртів – віднімайте один день від зазначеної на упаковці дати. Одну добу, тому що стільки партія стоїть у холодильному приміщенні молокозаводу.

Екскурсія на Яготинське для дітей

Екскурсія на Яготинське для дітей

Нам дуже сподобалася екскурсія на «Яготинське для дітей»! На заводі дуже затишно, гарно, а працівники по-дружньому пояснюють все, що цікавить нас, звичайних мам. Тож цю розповідь хочеться закінчити, як чарівну казку: а хто не вірить – хай перевірить!..

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

Фотографії взяті з сайту yagotynkids.com.ua/ua/

2 thoughts on “Яготинське для дітей: як ми їздили на екскурсію

  1. Pingback: Полуничний коктейль: 5 найкращих рецептів | Дієтичні рецепти і дієти

  2. Pingback: Лагідна аджика з баклажанами | Дієтичні рецепти і дієти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


× п'ять = 45

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>