Кінець серпня і початок вересня – це просто-таки золотий сезон для любителів пікніків та вилазок на природу. У цей час ми намагаємося більше бувати на свіжому повітрі, ловлячи останні промінці теплого сонця! Хтось любить гуляти в парках, хтось – у лісах подалі від великих міст, а хтось насолоджується природою на своїй дачі. Якщо у вас також є власна присадибна ділянка, без альтанки там просто не обійтися! Давайте разом роздивимося найпопулярніші види альтанок, які можна замовити у майстрів (наприклад, гарні беседки з дерева) або зробити своїми руками.
Шестикутна альтанка з дерева. Найпоширеніший варіант альтанок в Україні – ось такий шестикутний. Така форма зручна і доволі містка: у такому будиночку може розміститися ціла компанія, навіть якщо посередині встановити великий стіл. Неодмінне доповнення такої альтанки – надійний дах, який не дасть погоді зіпсувати ваші посиденьки з друзями!
Відкрита альтанка. Це дуже простий варіант, який можна зробити й власноруч. Дві лави, столик, опори і невеликий дах – ось, з яких частин складається такий садовий будиночок. Він значно простіший і практичні ший за попередній варіант, адже до такої альтанки зручніше входити та виходити. Разом з тим, альтанка може вмістити меншу кількість людей.
Велика закрита альтанка. Власне, така альтанка може слугувати і терасою, прилаштованою до головного будинку на ділянці. Величезний плюс такої будівлі – ошатність та затишок. А от мінуси – великі розміри (не всюди така поміститься) та додатковий догляд за текстилем та іншими елементами оформлення.
Двоповерхова альтанка. Причому, другий поверх тут цілком функціональний! Там можна влаштувати спальню або повноцінне горище з бібліотекою та кріслом-качалкою :)
Альтанка з деревами. Так-так, це справжні стовбури дерев, які так ефектно виглядають у симбіозі з дерев’яною альтанкою! Звісно, коштує таке задоволення недешево, але виглядає дуже цікаво і навіть творчо! На деревах можна розташувати не лише полички, а й унікальні вішаки для одягу чи, наприклад, гойдалку для дітей.
Відгороджена альтанка. Вона більше схожа на ширму, але й такий варіант можливий! Звісно під час дощу тут не дуже весело буде проводити час, але у безхмарну погоду – те, що треба! Та й елементи такої альтанки – стільці зі столиком – рухомі, тому їх за потреби можна задіяти на іншій території.
А вам яка з альтанок сподобалася найбільше?
Фото з сайтів: baber-style.com.ua, vinnytsia.all.biz, infocompany.biz, derevodim.com.ua, thishouse.eu, mojdom.net.ua.
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.