Короп – дуже смачна і корисна річкова риба. Короп містить надзвичайно корисні для людського організму вітаміни та мікроелементи, зокрема: кальцій, який, як відомо, сприяє формуванню кісткової структури, та калій, який покращує нервово-м’язову провідність. Найцінніше у коропі те, що він містить велику кількість сірки. У мікродозах сірка бере участь у формуванні всіх білків в організмі, у тому числі всіх ферментів. Крім того, сірка необхідна у процесі згортання крові. Тож давайте приготуємо відварного коропа! Відварну рибу можна подавати гарячою з вершковим маслом, а можна і холодною, як закуску.
Інгредієнти:
Короп – 1 тушка вагою біля 1.5 кг
Цибуля
Коріння (петрушка, картопля)
Оцет – 2 ст.л.
Вода – 2 л
Лавровий лист – 1 шт.
Сіль
Перець – 5 горошин
До речі, для такого рецепту підійде і замороженная рыба яку треба буде перед приготуванням розморозити.
Приготування:
1. Якщо рибина ціла, непатрана, то її спочатку треба відчистити від луски (це краще робити, натерши рибу крупною сіллю, так вона менше ковзає в руках), і обов’язково видалити зябра, адже вони при варці надають рибі гіркий присмак. Випотрошити рибу і промити.
2. Варити коропа найкраще в продовгастій гусятниці. Спочатку в гусятниці зварити нарізану товстими скибками моркву, цибулю, невеликий корінь петрушки, декілька шматків картоплі, лавровий листок, не забути посолити і поперчити. Риба буде смачніша, якщо додати до відвару трохи оцту або білого вина.
3. Коли коріння звариться, обережно опустити у відвар коропа, вода при цьому кипіти не повинна. У киплячий відвар рибу опускають тільки тоді, коли вона не дуже свіжа. Тривалість варки залежить від величини риби. Короп готовий, коли плавці легко відділяються.
4. Коли короп звариться, треба обережно, щоб не розвалити, перекласти його на овальну тарілку, обкласти відварним коріннями і прикрасити зеленню петрушки чи лимоном.
Відварний короп готовий! Це чудова дієтична страва, яка, до того ж, дуже смачна»
До речі
Їсти коропа потрібно обережно, бо в ньому, як у будь-якій річковій рибі, багато кісток. Крім того, річкові риби часто бувають заражені гельмінтами. Якщо ви не впевнені в якості риби, краще потримати її дві доби в морозилці, за цей час всі можливі гельмінти та личинки вимруть. Вибирати коропа краще великого, найсмачніші екземпляри – від двох кілограм. У великих риб смачніше м’ясо і крупніші кістки, які набагато легше видалити.
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.