Без риби у здоровому харчуванні – нікуди. Її радять вживати щонайменше раз на тиждень, а бажано – й взагалі 2-3 рази. Рибні котлети, риба у пароварці, тушковані рибні страви – усе це можна почергово вживати і насичувати свій організм корисними «риб’ячими» елементами. Не забуваймо і про перші страви! Уха з голови коропа цілком може замінити один прийом риби: приготована на наваристому бульйоні, ця страва підійде усім рибоманам :)
Складники:
Голова коропа – 1 шт.
Картопля – 3-4 шт. (залежно від розміру і консистенції супу, яку ви полюбляєте)
Морква – 1 шт. невеликого розміру
Корінець петрушки – ½ шт. невеликого розміру
Ріпчаста цибуля – ½ шт.
Пшенична крупа – 1 ст.л. з гіркою
Зелень петрушки – ½ пучка
Сіль – за смаком
Вода – 2 л
Якщо ви любите використовувати супові приправи, то до цієї ухи можна додати деякі, але лише ті з них, що призначені для рибних страв.
Приготування:
1. З голови коропа обов’язково треба вийняти очі. Знаю, справа ця – не дуже приємна, але якщо очі залишити, до смак страви погіршиться, а сама юшка швидше зіпсується. Виймати очі також треба з будь-яких риб’ячих голів, які ви заморожуєте для подальшого використання. Отож, добре промиту голову коропа без очей покладіть до каструлі та залийте водою. Поставте на середній вогонь, а тим часом підготуйте інші складники ухи.
2. Почистіть корінці – петрушку та моркву. Натріть їх на великій або середній тертці (на ваш смак). Коли вода у каструлі закипить, неодмінно зніміть з юшки шумовиння, посоліть страву та додайте подрібнену моркву та корінь петрушки.
3. Почистіть картоплю, наріжте її невеликими суповими шматочками. Якщо юшка закипіла вдруге (зазвичай, після додавання прохолодних продуктів суп трохи охолоджується, перестає кипіти, а тоді знову починає бурлити), покладіть до неї картоплю.
4. Пшенична крупа – не з тих, що варяться швидко, тому її варто додавати до ухи не у самому вкінці. Одразу після картоплі всипте крупу до супу й добре перемішайте, щоб вона не пристала до дна. Почистіть цибулю, подрібніть її кубиками та також киньте до супу.
5. Петрушку промийте, дрібно поріжте ножем та додайте до супу. Обов’язково поваріть його ще 5 хвилин, щоб петрушка не залишилася сира: у такому випадку, вона може окислити юшку та зіпсувати її дуже швидко. Після 5 хвилин скуштуйте уху та перевірте, чи зварилися вже її складники. Якщо ви вирішили додавати до супу рибні приправи, їх слід додати разом із петрушкою.
Уха з голови коропа готова! Найсмачніше споживати її зі скоринкою хліба – чорного, висівкового або бездріжжового. Смачного вам!
До речі
Найбільші рибні ласуни можуть доповнити свої порції коропової юшки ще й шматочками риби! У верхній частині голови (у лобних долях) коропа містяться два чималі «тунелі» з риб’ячим м’ясом без кісточок, яке після варіння можна споживати!
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.