Існує велика кількість дієт, в яких рекомендують відмовитися від важкої їжі, щоб зайва вага швидше йшла геть. Зазвичай, дієтологи рекомендують вживати більше фруктів та овочів і запивати їх зеленим чаєм чи мінеральною водою. Така дієта більше підійде людям, які не звикли до великих фізичних навантажень. А як щодо спортсменів та людей, для яких навантаження – звична річ? Що робити тим, хто без шматка м’яса не уявляє свого життя? Для них створена білкова дієта!
Білкові дієти нині дуже поширені, адже вони дуже ефективні та не накладають обмежень на споживання риби (масляна риба, скумбрія, кінг-кліп) й м’яса (курятина, кролик, індичка тощо). У всіх відомих зараз білкових дієт – однаковий принцип дії, що зводиться до того самого механізму. Вага знижується завдяки тому, що людина штучно створює дефіцит вуглеводів у своєму організмі та збільшує кількість білку.
Що таке вуглеводи?
Вуглеводи (цукор) – це джерело енергії людського організму. Коли вуглеводи розщеплюються, утворюється глюкоза, яка підживлює внутрішні органи. За необхідності глюкоза перетворюється на глікоген, який запасають м’язи та печінка, а також на жир, якщо є надлишкова глюкоза.
Однак може відбуватися й протилежне: якщо людський організм отримує замало глюкози, він починає розщепляти жир та брати з нього воду й глюкозу. На сайті vkusnatinka.ru на вас завжди чекають разнообразные рецепты салатов, домашняя выпечка та інші смаколики, які можна приготувати у рамках обраної дієти.
Як діє білкова дієта
Саме це і є механізмом дії білкових дієт. Коли створюють нестачу вуглеводів, людський організм починає розщепляти запаси жиру, щоб отримати необхідну енергію. У той самий час, велика кількість білку, який містить їжа, не дає організму можливості використовувати для цього м’язи.
Тому зазвичай білкові дієти є дуже ефективними. За короткий час (два тижні) можна позбутися від 4 до 8 кілограмів. Це залежить від того, якими були стартові умови до дієти.
Зниження ваги відбувається за рахунок запасів жиру, а не м’язів. Завдяки тому, що людина споживає багато білкових продуктів, вона не відчуває слабкості та голоду. Навпаки, з’являється прилив сил та енергії. Саме тому білкові дієти користуються популярністю серед бодібілдерів, професійних спортсменів та людей, які регулярно виконують силові вправи.
Мінуси білкових дієт
Білкові дієти мають певні загрози та побічні дії, які варто враховувати.
1. Білкову дієту не можна вважати збалансованою. В раціоні немає фруктів, овочів та зернових, а це може погано вплинути на травлення.
2. Велика кількість білку може призвести до великого навантаження на печінку та нирки.
3. Нестача вуглеводів може спричинити депресію та знизити працездатність.
Відтак, використовувати білкову дієту для схуднення варто лише тим людям, в яких немає проблем з серцево-судинною системою, видільною системою, нирками, а також зі шлунково-кишковим трактом.
Навіть якщо у людини немає видимих проблем зі здоров’ям, вона має дотримуватися білкової дієти не більш як два тижні. Проміжок між «підходами» білкових дієт повинен бути 6 місяців і більше.
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.
Pingback: Холодець із голови сома | Дієтичні рецепти і дієти
Pingback: Як приготувати нут для гарніру | Дієтичні рецепти і дієти
Pingback: Прості і смачні грінки з сиром | Дієтичні рецепти і дієти