Скільки треба проходити на день?

Скільки треба проходити в день

Скільки треба проходити в день

Скільки треба ходити, щоб тримати своє тіло в тонусі та бути стрункою людиною? Над цим питанням замислюються усі, хто хоч коли-небудь ставав на спортивно-оздоровчий шлях. Одні фітнес-тренери кажуть, що «мінімалка» для жінки – 5 км ходіння на день. Інші переконують, що активно рухатися треба ще більше. Але далеко не у всіх виходить подолати пішки навіть 3 км на добу: хтось працює в офісі, а чийсь ритм життя дозволяє долати відстані лише машиною. Отож, чи треба засмучуватися, якщо ходити багато не вдається, та скільки ж все-таки треба проходити на день?

Найпопулярніша цифра у дискусії навколо ходіння – 10000 кроків. Саме стільки на день пропонують ходити тренери. Теорія про необхідність щодня проходити 10000 кроків (близько восьми кілометрів) родом з Японії. Винахідник Есіро Хатано у 60-х роках запатентував перший електронний крокомір, назвавши його Mampo-kei, що у перекладі означає «10000 кроків».

Існує кілька думок, чому Есіро вибрав саме це число, але наукових досліджень, які доводять користь саме такої кількості кроків, немає. Більшість експертів сходиться на думці, що 10000 кроків – це вдалий маркетинговий хід, який, до речі, відразу ж себе виправдав. Не минуло й двох місяців, як крокомір став покупкою № 1 в Японії, а всі жителі Піднебесної вже не могли вийти з дому, не взявши з собою це нехитрий пристрій.

Нині медична спільнота скептично ставиться до теорії 10000 кроків. Ритм життя середньостатистичного японця в 1960 році сильно відрізнявся від того, який спосіб життя веде сучасна людина. Для порівняння: кількість споживаних калорій на душу населення в Японії в ті роки становило приблизно 2630, а середньостатистичний житель міста-мільйонника в 2011 році «з’їдав» близько 3 630 калорій на день. До того ж, для багатьох людей, які не займаються спортом, пройти хоча б 5000 кроків в день – вже проблема, а на 10000 вони вже навряд чи зважаться.

Тому вчені сходяться на думці, що такий універсальний підхід не працює, а цифра 10000 просто відлякує людей. Та й лікарі побоюються, що людина, яка виконує умовну норму 10000 кроків, цілком може вирішити: в плані харчування вже немає необхідності себе контролювати, і після кожної прогулянки «зі спокійною совістю» буде з’їдати гамбургер.

Отож, вся «сіль» – у нашому меню! Слідкуйте за правильним вмістом своїх тарілок, підтримуйте фізичну форму та будете стрункими й здоровими!

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Ну а ще краще – приєднуйтеся до бігових тренувань Fortis Run Club для більш грамотного володіння своїм тілом!

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


× 6 = двадцять чотири

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>