Розсада баклажанів у міні-теплиці

Розсада баклажанів

Розсада баклажанів

Дачний сезон розпочато! Хтось вже посадив на своїй земельній ділянці ранню городину, а хтось облаштував мініатюрні теплиці з розсадою у себе вдома. Я встигла і те, і інше, тому тепер споглядаю за тим, як проростають маленькі баклажани на підвіконні і переживаю, чи виживуть картопля з редискою на грядці після нинішніх дощів і снігів :) Сьогодні хочу розповісти вам про цікавий спосіб вирощування розсади баклажанів, ну а трошки згодом, сподіваюся, потішу вас новими рецептами з цих овочів, вирощених власноруч!

Як посадити розсаду баклажанів?

Одразу скажу, що розсаду ми вирощуємо вкрай рідко, тому вдома ніяких спеціальних горщиків чи фанерних коробок для цього не маємо. Тож вирішивши посадити розсаду баклажанів, мені перш за все треба було вирішити питання тари. Врешті, я знайшла непоганий варіант горщиків для розсади – лотки від яєць! Ця тара гарна ще й тим, що дозволяє вдруге використати упаковку, а це вже – модний нині ресайклінг :)

Отже, для висіву розсади мені знадобилися:

Лотки з-під яєць – 3 шт.

Насіння баклажанів – 1 пакетик

Земля (покупна, ну що з Києва візьмеш?.. :) )

Вода

Перекис водню

Посудина для замочування насіння

Поліетиленові пакети

Бризкалка (пульверизатор) або лійка з дрібним ситечком

Баклажани Фіолетове диво

Баклажани Фіолетове диво

Маючи це все, можна починати!

1. До невеликої мисочки наливаємо 100 мл теплої води та додаємо до неї 5 мл перекису водню. Розмішуємо цю суміш ложкою. Виходить рідина, в якій можна вимочити насіння. Перекис водню тут потрібен для того, аби переконатися, що всі насінини – здорові. Отож, можна висипати насіння з пакетика до цієї миски, розмішати і залишити на 10 хвилин.

Замочене насіння баклажанів

Замочене насіння баклажанів

2. Поки насіння вимочується, готуємо землю для нього. До заготованих лотків з-під яєць кладемо землю. Повністю заповняти нею лотки не треба – максимум на 2/3.

Земля у яєчних лотках

Земля у яєчних лотках

3. За допомогою пульверизатора змочуємо землю в усіх приготованих лотках. Тут не варто боятися, що вода потрапить на самі стінки лотків, адже вони не розімкнуть від такого делікатного «душу».

Змочуємо землю

Змочуємо землю

4. Якщо земля вже змочена, виймаємо з розчину насіння і по одному розкладаємо його до кожного осередку лотка. Відповідно, коли розсада баклажанів проросте, в кожному осередку виросте по одній рослинці. Це зручно, охайно і просто гарно :)

Насіння баклажану

Насіння баклажану

5. Зверху наносимо на насіння трошки свіжої сухої землі (до 5 мм у висоту) і так само збризкуємо всю поверхню землі за допомогою пульверизатора. Дуже важливо використовувати саме цей пристрій, адже більша цівка може просто вимити насіння з землі.

Верхній шар землі

Верхній шар землі

6. Залишається лише загорнути кожен лоток з насінням баклажанів у поліетиленовий пакет! Три такі лотки-теплиці я поклала на підніс і «прописала» на кухонній шафці. Поки насіння не проросте (а це – 1-2 тижні), світло для нього не таке важливе, як тепло. Тож під стелею кухні воно матиме більше шансів отримати необхідну температуру (25-28 градусів тепла).

Міні-теплиця для розсади

Міні-теплиця для розсади

7. Після проростання розсади необхідно зняти кульки-теплиці та поставити лотки до світла. Після розвитку двох справжніх листочків – пікірувати у багатий ґрунт і вирощувати там до зміцніння і висадки на грядку.

Ось така історія про розсаду баклажанів! А ви коли-небудь вирощували розсаду в яєчних лотках?

П.С. Це була нова рубрика Сад город! :)

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Вот этот сайт продажи теплиц Луховицы предлагает неплохие теплицы для выращивания овощей! С такими теплицами овощи вырастут быстро!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


8 + = чотирнадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>