Роздільне харчування – не дієта, а радше спосіб життя. До такого стилю харчування дуже непросто звикнути, але якщо практикувати його довгий час і навіть постійно, то ви можете досягти запаморочливого успіху в нелегкій боротьбі із зайвими кілограмами. Ті, хто постійно дотримуються цієї системи, запевняють, що не тільки худнули, а й лікували шлункові захворювання за допомогою роздільного харчування.
Що таке роздільне харчування?
Безліч лабораторних досліджень підтвердили невтішні висновки медика й дієтолога Герберта Шелтона: всю їжу потрібно ділити на білкову та вуглеводну. Тільки так наш шлунок здатний перетравлювати їжу, не даючи їй гнити. В іншому випадку, вживаючи в один прийом ціле асорті з продуктів, можна влаштувати собі багато проблем з кишечником і підшлунковою залозою, уповільнити метаболізм, і, як наслідок, отримати ненависні жирові відкладення в проблемних зонах.
Близько століття тому Шелтон заснував свою «Школу здоров’я» і склав знамениту таблицю сумісності продуктів харчування, яка користується величезною популярністю і донині. Виявляється, що готувати продукти потрібно в певних поєднаннях.
Правила системи роздільного харчування
1) Їсти потрібно тільки в тому випадку, якщо ви відчуваєте сильний голод. Шелтон вважає, що до такого стану людина доходить тільки кілька разів на добу.
2) Їжа повинна бути помірно теплою (в ідеалі – кімнатної температури).
3) Їжу слід старанно пережовувати.
4) У жодному разі не треба запивати їжу водою.
5) Ягоди і фрукти повинні не входити до складу різних десертів, а вживатися окремо.
6) Не варто вживати солоне, копчене, консервоване, соуси, майонез, цукор, какао і каву.
Але головне правило роздільного харчування – це розподіл всіх продуктів на певні групи. У таблиці сумісності продуктів чітко видно, що риба і м’ясо не поєднуються з картоплею, крупою, маслом і яйцями, їх найкраще вживати з овочами, краще за все з зеленими. До сиру добре підходить сметана, але тільки не хліб. Горіхи поєднуються з кислими фруктами, але не з молоком і цукром. А сухофрукти і сир – категорично непоєднувана суміш. Продукти з різних категорій потрібно вживати з мінімальною різницею в дві години. Дотримуючись цих правил, можна не тільки попрощатися із зайвою вагою, але і з захворюваннями шлунково-кишкового тракту.
Теорія Шелтона має не лише прихильників, а й противників. Так, лікар Павлов розкритикував систему Шелтона, пояснюючи своє неприйняття тим, що росіянам середньої смуги не підходить такий спосіб харчування. Адже взимку, наприклад, можна тримати організм у відмінній формі, тільки беручи гарячу і теплу їжу. А Мішель Монтіньяк, французький дієтолог, навпаки, розробив на основі таблиць Шелтона свою систему роздільного харчування. Правда, він наполягав на обмеженні вживання «повільних» вуглеводів, які містяться у великій кількості в солодощах, він же рекомендував пити щодня сухе червоне вино в невеликих кількостях.
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.