Жоден теплий сезон не обходиться без вишень: їх їдять у сирому вигляді, начиняють ними вареники, пиріжки чи штруделі, а також роблять заготовки на зиму. Торік я пропонувала вам перевірений рецепт вишень у власному соку, а зараз хоче поділитися варіантом ще однієї консервації. П’яна вишня – це дуже оригінальний смаколик, який можна використати для оформлення святкових страв. А ще, рідина, в якій купаються вишні, перетворюється на запашну настоянку, яку можна вживати дорослим ;)
Складники:
Вишні – 1 кг
Цукор – 250 г
Горілка – трохи менше, ніж 1 л
Гвоздика – 20 цвяшків
З посуду та особливих пристроїв вам знадобляться лише велика миска для варіння сиропу, а також механізм для виймання кісточок із вишень. Також наперед приготуйте банки з кришками, що закручуються: вимийте їх та добре висушіть. Вишні у горілці виходять настільки ароматні й п’янкі, що заради цього рецепту можна ненадовго кинути всі домашні справи! А прибирання у квартирі краще довірити професіоналам – фахівці цієї організації http://speedclean.kiev.ua/ швидко приберуть у вашій оселі та залишать вам час на улюблену кулінарію!
Приготування:
1. Вишні добре промийте та переберіть: викиньте підім’яті та червиві. З гарних вишень вийміть кісточки. Загалом, за цим рецептом можна готувати й вишні з кісточками (а також з половинками хвостиків, щоб такий десерт виглядав естетично), але якщо ви зробите п’яні вишні без кісточок, то їх можна буде вийняти з банки та одразу використати у страві, не створюючи мороку для гостей.
2. Розкладіть вишні по банках – заповніть ними майже весь простір до верху банок. Я накладала вишні просто руками – так мені було зручніше, адже горлечка моїх банок від Яготинських йогуртів – достатньо вузькі. Але якщо у вас банки з широким верхом, можете скористатися ложкою – так буде швидше.
3. Зверху на вишні покладіть до кожної баночки по кілька цвяшків гвоздики. На 200-грамову баночку я клала 3 цвяшки, на 300-грамову – 5 цвяшків.
4. Зваріть цукровий сироп. Для цього насипте цукор до миски чи каструлі і додайте до нього зовсім трошки води – буквально 3 столові ложки. Розмішайте, поставте на середній вогонь та доведіть до кипіння, щоб цукор повністю розтанув. Після цього відставте посудину з сиропом та дайте йому охолонути протягом 10 хвилин.
5. Половину горілки влийте до цукрового сиропу та розмішайте. Цей п’янкий сироп розлийте по банках порівну. Цієї рідини не вистачить, щоб повністю покрити вишні у банках “з головою”.
6. Отож, для того, щоб дійсно покрити вишні, долийте до кожної баночки горілку, що у вас залишилася. Закрийте банки кришками, добре стряхніть, щоб горілка перемішалася із сиропом, та поставте банки у місце їхнього зберігання. Хай вишні у горілці настояться не менше місяця – тоді їх можна буде вживати.
П’яна вишня у горілці – це дуже зручна закрутка, адже для неї не треба навіть стерилізувати чи гріти банки. Проте запам’ятайте, що використати таку консервацію треба впродовж року. До яких смаколиків ви би додали п’яні вишні? Пишіть нам у коментарях :)
До речі
Кажуть, що за подібним рецептом виходять непогані смаколики зі слив та чорноплідної горобини. А от із малиною, полуницями та іншими ягодами експериментувати не слід: це – не їхній спосіб заготовки, вийде не дуже добре.
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.