Правила сівозміни: що після чого саджати?

Правила сівозміни

Правила сівозміни

Аграрії переконують, що неабияке значення у вирощуванні овочевих культур відіграють правила сівозміни – дотримання певної послідовності овочів на грядці. Отож, якщо у вас не вродили огірки, буряк вийшов занадто дрібний і кволий, а кріп витягнувся, так і не сформувавши гарних гілочок, почитайте правила сівозміни ;) Можливо, провівши правильну «ротацію» рослин на земельній ділянці, вам вдасться досягти гарних врожаїв!

Кавуни, дині та гарбузи слід вирощувати після бобових. Крім того, добре передують їм цибуля, капуста та коренеплоди. Водночас, після соняшника, картоплі, огірків, кабачків та гарбузів ці овочі краще не саджати.

Капусту висаджуйте після бобових, картоплі, цибулі, огірків та зернових культур. Капуста, буряк, помідори, ріпа, редька та редиска – небажані попередники для капусти всіх видів.

Горох любить землю після помідорів

Горох любить землю після помідорів

Горох, квасоля та інші бобові добре ростимуть після огірків, помідорів, картоплі, капусти. А ось після собі подібних – бобових культур – їх краще не саджайте.

Морква любить землю після огірків, кабачків, картоплі, капусти, цибулі та помідорів. А от після квасолі, петрушки і моркви її краще не саджати.

Петрушка (листкова та коренева) добре сприйме ґрунт після цибулі, огірків та помідорів. Після петрушки, селери та моркви її саджати не варто.

Редиска, ріпа та редька схожі за своїми властивостями. Тож і ставлення до землі у них схоже: люблять грядки після картоплі, огірків, помідорів, бобових, а от після капусти будь-якого виду її саджати не треба.

Селера добре росте на землі після помідорів, капусти, огірків. Небажані попередники – морква, петрушка і селера.

Буряк любить землю після огірків, цибулі, картоплі. Не варто сіяти буряк після мангольда, буряка, моркви та капусти.

Помідори, баклажани та перці краще саджати після огірків, капусти, цибулі, а от після собі подібних вони ростимуть погано (після картоплі, помідорів, баклажанів та перців).

Огірки даватимуть добрий врожай після капусти, цибулі, помідорів, а от після родичів гарбузових їх саджати не слід.

Патисони й кабачки вподобають грядки після редиски, цибулі, капусти, моркви, петрушки та зелені. Після гарбузових їх не треба саджати.

Цибуля буде пишна й велика після помідорів, капусти, бобових, гороху. Після цибулі, часнику, огірків і моркви її саджати не слід.

Часник любить ділянки після помідорів і капусти, а після часнику, моркви, цибулі й огірків його краще не вирощувати.

Картопля добре росте після капусти

Картопля добре росте після капусти

Картопля віддячить вам щедрим врожаєм на грядці після буряка та капусти. Не треба її саджати після перців, баклажанів та картоплі.

Звісно, на якість і кількість врожаю впливає не лише сівозміна, але її також дуже бажано дотримуватися. Окрім сівозміни, вирощуючи овочі, треба враховувати якість землі, кількість сонця та тіні на грядці, а також різноманітні добрива та підкормки.

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


чотири × 4 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>