Популярні міфи про дієти

На дієті не можна випічку

На дієті не можна випічку

Нині більшість жінок, слідуючи «моді» на худобу і закликам з екранів телевізора споживачів і виробників різних таблеток і чаїв для схуднення, мріють схуднути і бути стрункими. На що вони тільки не готові, щоб їхні об’єми відповідали сучасним мірками «ідеалу краси». Вони навіть і не замислюються про те, що різні дієти та засоби для схуднення можуть завдати досить серйозної шкоди їхньому здоров’ю.

Існує багато міфів про дієти.

Міф №1. Скорочення прийомів їжі допоможе знизити вагу

Більшість дієтологів рекомендують вживати їжу часто, але маленькими порціями. Якщо людина обмежує кількість прийомів їжі, то за один раз вона споживатиме в два-три рази більше, ніж це їй необхідно, тим самим, перевантажуватиме свій організм і розтягуватиме шлунок. Скорочення прийомів їжі в підсумку може призвести до обжерливості.

Організм людини влаштований так, що відчуття того, що «організм ситий» настає лише через 15 – 20 хвилин після того, як до нього надійшла їжа. Тому їсти слід не поспішаючи, при цьому ретельно пережовуючи їжу. Так, до відчуття ситості, їжі буде з’їдено набагато менше. У першу половину дня рекомендовано їсти більш ситну їжу, а в другу – більш «легкі» для організму продукти.

Міф №2. Жорстка дієта дозволить добитися хорошого результату

Зазвичай, організм людини погано переносить жорстке обмеження споживання звичних йому поживних елементів, які містяться в натуральних продуктах харчування. Приблизно 75% жінок, які дотримуються строгих дієт, так чи інакше не витримують їх і зриваються. Суворі обмеження в продуктах харчування призводять до зміни смакових пристрастей і звичок, які негативно позначаються на самопочутті і можуть викликати негативні зміни в організмі. Навіть, здавалося б, такі невинні дієти, як фруктова або овочева – вже на третій день можуть викликати слабкість, послаблення уваги, нездужання. Це говорить про те, що організму людини недостатньо одноманітного раціону харчування.

Міф №3. Голодування дозволить домогтися кращих результатів

Голодування – досить жорстокий спосіб схуднення. Цей механізм, безумовно, спрацьовує, однак результат може бути плачевним для організму – серйозні порушення в роботі печінки і нирок через брак вітамінів і різке скорочення білка. Голодування, яке проводиться впродовж тривалого періоду часу, призводить до інтенсивної втрати ваги, що в 90% випадків загрожує серйозними наслідками і ускладненнями. Найбільш ефективного ж схуднення можна добитися при повільній, поетапній втраті ваги. Такий спосіб схуднення дозволить уникнути негативних наслідків для організму. Поступове зниження ваги буде доречно доповнювати фізичними навантаженнями, що в свою чергу прискорить процес схуднення.

Міф №4. Відмова від жирної їжі допоможе схуднути

Повністю відмовитися від вживання жирної їжі досить складно, тому що близько 90% продуктів харчування містить в собі жир в різних формах. Та й до того ж в жирі містяться незамінні кислоти, тому повністю виключити його з раціону харчування не рекомендується – краще всього його просто скоротити. При цьому, робити це треба поетапно.

Міф №5. Заміна багатьох продуктів харчування на овочі та фрукти принесе організму тільки користь

Багато овочів та фруктів низькокалорійні і дійсно допомагають схуднути. Але людям після 40 років, а також тим, у кого є певні хронічні захворювання нирок, печінки, шлунково-кишкового тракту, потрібно з обережністю застосовувати такі дієти. Овочі можуть викликати ускладнення і болі при виразці шлунка, панкреатиті і гастриті. А як же бути з молочними продуктами, які багаті кальцієм? Молоко і кефір допомагають схуднути і при подальшому вживанні допоможуть підтримати вагу в нормі. Якщо у вас немає протипоказань до споживання молочних продуктів, то вони обов’язково щодня повинні бути присутніми на вашому столі.

Міф №6. Чим довше дотримуватися дієти, тим кращим буде результат

Організм людини до будь-яких змін звикає швидко. Це стосується і дієт. Коли поступово організм пристосовується до дієти, зниження ваги сповільнюється. Багато дієт розраховані на певний проміжок часу, по закінченні якого ефект дієти дорівнює нулю.

Міф №7. Якщо дієта допомогла схуднути комусь, значить, вона допоможе схуднути і вам

Це зовсім не так. Організм кожної людини індивідуальний, і не тільки фізіологічно. Якщо хтось добре переносить холод, а хтось – спеку, то і дієта, комусь може підійти ідеально (в плані зниження ваги), а комусь – ні. Дієту для зниження ваги необхідно підбирати індивідуально.

Міф №8. «Швидкі» дієти найбільш ефективні

Як раз таки навпаки – такі дієти дають менший ефект. За короткий час вони не допомагають отримати певні навички в харчуванні. Тому, скинувши швидко вагу, ви також швидко її наберете, та ще й з парочкою «нежданих друзів».

Міф №9. Від однієї дієти переходь до іншої, поки не знайдеш найефективнішу

Як підсумок – організм буде настільки виснажений дієтами, що вже жоден нормальний раціон харчування не зможе нормалізувати роботу всіх внутрішніх органів. Так ви ризикуєте обзавестися різними хронічними захворюваннями.

Ви вже не хочете дотримуватися суворих дієт та надто обмежувати себе у корисних продуктах? Тоді просто нормалізуйте свій режим харчування разом з нашим сайтом – підберіть для себе дієтичні страви і готуйте їх для щоденного раціону!

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


вісім − = 7

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>