Правило здорового харчування говорить: якщо дуже хочеться, то можна зранку дозволити собі трошки солодощів. Але неодмінно – не магазинних тістечок-печив, а чогось більш корисного і домашнього. Або меду, або варення :) Отож, заради зимових «хвилинок солодкого життя» я цьогоріч заготувала полуниці у власному соці. Ця консервація робиться дуже просто, а у полуниць залишається майже свіжий смак. Спробуйте приготувати цей смаколик і ви!
Складники:
Полуниці – 1 кг
Цукор – 500 г
Все, більше ніяких продуктів :) Ну хіба що підготуйте наперед тару: вам знадобляться чисті банки з кришками (штуки 3 банки по 0,5 л) і велика каструля для стерилізації.
Приготування:
1. Відберіть полуниці для заготовок. На консервацію підуть лише найкращі ягідки: гарні на вигляд і тугі на дотик. Прим’яті полуниці краще прибережіть для інших страв або швиденько з’їжте сирими :) Далі з відібраних ягід позривайте хвостики, а самі полуниці промийте у мисці з водою. Обережно! Не тримайте ягідки у воді довше 5 хвилин: вони можуть набрати зайвої рідини та пом’якшати. А ще, уникайте струменю проточної води, який також може зіпсувати ягоди.
2. Поставте перед собою баночки та посудину з цукром. Почергово укладайте до банок полуниці і цукор: спочатку закрийте дно банки ягодами, щедро посипте цукром, потім покладіть наступний шар полуниць і також посипте цукром.
3. І так – поки тара повністю не наповниться пересипаними цукром ягодами. Зверху також покладіть полуниці, щоб банки були заповнені з вершечком. Потім вміст банок трохи присяде, і ці верхні ягоди опиняться всередині тари.
4. Залиште банки на 3-4 години, щоб полуниці від дотику з цукром пустили сік. Його натече приблизно чверть або третина банки.
5. Саме тоді можна буде ставити банки до каструлі (яку попередньо бажано застелити натуральною тканиною, щоб банки не торохкотіли) та залити по «плечі» водою. Накрийте банки у каструлі кришками (але ще не закручуйте – просто прикрийте) і поставте на вогонь. Хай полуниці у своєму соку покиплять 5 хвилин (якщо у вас літрові банки, то 10 хвилин). За цей час збільшиться кількість соку в баночках, а самі полуниці трохи зменшаться і «утрамбуються». Дістаньте банки з окропу і закрутіть гарячими кришками. Поставте їх на полицю чи стіл догори дригом і закутайте кухонним рушником. Коли банки охолонуть, можна буде ставити їх у місце зберігання до зими.
Полуниці у власному соці – це саме та смакота, якою доречно доповнювати ранкову вівсянку або сирні солодощі – сирники чи запіканки. Гарних вам приготувань до зими! :)
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.