Підготовка насіння моркви до посіву

Морква на городі

Морква на городі

Осінь – найкраща пора висівати у землю насіння моркви. Для цього найбільше підходить листопад, адже подальші заморозки добряче загартують насіння та дадуть змогу рослинам стати міцними навесні. Але підходить для таких робіт і жовтень (якщо на пакетику з насінням вказаний і цей місяць). Цьогоріч я знову буду сіяти моркву перевіреним способом – за допомогою паперу! Попередньо розклеївши насінинки на тонкому папері, я отримаю рівні й гарні рядочки моркви, які не треба буде розріджувати. Якщо й ви не хочете зайвий раз схилятися над грядками, подивіться, як посіяти вже готові охайні рядки!

Щоб підготувати насіння моркви до посіву, вам знадобляться:

Насіння моркви – 1 пакетик (3 г)

Туалетний папір – 1/3 рулона

Одноразовий шприц без голки («двадцятка») – 1 шт.

Зубочистка або заточений сірник – 1 шт.

Борошно – 50 г

Вода – 50 мл для клею + 50 мл для змочування зубочистки

Ножиці

Не забудьте вдягнутися на город відповідно – просто і зручно. Зазирнувши на  Хмельницкий базар ви можете знайти такий одяг: спортивний костюм і кросівки, наприклад.

Насіння моркви та папір

Насіння моркви та папір

Як наклеїти насіння моркви на папір?

1. Спочатку треба зварити клейстер – натуральний клей з борошна та води, який ніяк не вплине на якість насіння. Отже, до невеликої каструльки насипте борошно і додайте таку саму кількість води. Поставте на невеликий вогонь і, помішуючи, зваріть густу масу, схожу на клей. Поставте клейстер до прохолодного місця.

Клейстер

Клейстер

2. Підготуйте інші матеріали: відріжте приблизно метр паперової смуги та заточіть ножем сірник. Якщо клейстер вже охолов (або хоча би став теплий), накладіть його до шприца без голки. Робіть це над посудиною, адже клейстер може трохи покапати з отвору шприца!

Насипте насіння до тарілочки

Насипте насіння до тарілочки

3. З однієї паперової смужки можна зробити три рівні рядки насіння для грядки. Для цього нанесіть шприцом крапельки клейстеру, утворюючи три смуги вздовж паперу. Крапельки ставте таким чином, щоб усі три «поверхи» позначок були розташовані один під іншим.

Цяточки клейстеру на папері

Цяточки клейстеру на папері

4. Покрийте такими краплями весь відтинок паперу – старайтеся зробити це швидко, щоб клейстер не встиг засохнути.

5. Вмочіть загострений сірник спочатку у воду, а потім підчепіть ним одну насінину моркви.

Насінинка

Насінинка

6. Покладіть насінину до будь-якої краплі клейстеру на папері і втопіть її, щоб добре трималася.

7. Ось так, поволі, заповніть насінням всі крапельки клею на папері. Обережно підніміть папір і перенесіть його в те місце, де клей зможе спокійно висохнути.

Папір з насінням моркви

Папір з насінням моркви

8. Коли весь клейстер висохне, ви побачите, що від нього майже не залишилося сліду: видно лише насіння моркви, приклеєне до паперу. Згорніть кожен паперовий відтинок рулетом і розріжте впоперек на три частини (для цього й потрібні були три «поверхи» насіння).

Паперові рулети з насінням

Паперові рулети з насінням

9. Тепер, після перекопування грядки і формування рядків, можна розкласти у них зверху на компост тонкі смужки паперу з одним рядком насіння.

Смужка паперу з насінням моркви у канавці

Смужка паперу з насінням моркви у канавці

10. Далі бажано побризкати на насіння водою з пульверизатора, а вже потім закидати землею.

Хмочення насіння

Хмочення насіння

Насіння моркви сходить довго, та й сама процедура наклеювання насінин на папір доволі одноманітна і нудна. Але охайні грядки з морквою того варті, ось побачите! ;)

Перше фото – з сайту harvesttotable.com

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


+ шість = 11

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>