Наукова їжа: заморожені кукурудзяні палички

Заморожені кукурудзяні палички

Заморожені кукурудзяні палички

Ви будете сміятися, але звичайні хрусткі кукурудзяні палички можна піддавати хімічним експериментам, і після цього – спокійненько їсти. Ще й не просто їсти, а з цікавістю спостерігаючи за тим, що відбувається з самими паличками та з тим, хто їх вживає! Кукурудзяні палички, заморожені за допомогою рідкого азоту, не шкідливі: таким смаколиком нині пригощають дітлахів на київських наукових фестивалях. Давайте разом розбиратися, що ж це за страва така!

Як готують кукурудзяні палички з рідким азотом?

1. Спочатку треба роздобути велику ємність, що вміщує сам рідкий азот. Зробити це не просто: доступ до подібних «бідонів» мають навчальні заклади природничої спрямованості та медичні установи. Ми скуштували цю екзотичну страву саме у подачі від студентів-хіміків на науковому фестивалі у Києві, отож переповідаємо, як цей смаколик робили там. Дуже круто, що зараз з’являється все більше меценатів https://bp.ubr.ua/profile/maksim-valerevich-poljakov-3875328 які підтримують наукові заходи та освітні програми для молоді!

2. У мисочку наливають трохи рідкого азоту (приблизно половину посудини). Основна маса рідкого азоту – це прозора рідина, а над нею клубочиться густа пара.

3. Для зручності та гігієни (аби не занурювати руки у миску з азотом) кожну кукурудзяну паличку настромлюють на довгу паличку – наприклад, бамбукову. Хоча можна використовувати для цього й зубочистки або святкові шпажки будь-якого вигляду.

4. Тримаючи шпажку за протилежний бік від кукурудзяної палички, саму «страву» занурюють на парку секунд у рідкий азот у мисці.

5. Ось і все! Тепер заморожені кукурудзяні палички можна їсти! Робити це треба швидко, адже цей смаколик дуже швидко розморожується (особливо на спеці) і перетворюється на звичайну хрустку кукурудзяну паличку :)

Які на смак заморожені кукурудзяні палички? Вони на смак, як звичайні, тільки більш хрусткі й ламкі, а також холодні, як морозиво. Їсти їх не боляче і абсолютно безпечно. Крім того, коли ви їсте таку паличку, у вас з рота та носа (це особливо смішно!) виділяється густа пара, отож якийсь час ви навіть схожі на вогнедишного дракона. Кукурудзяні палички з рідким азотом – це смачно, весело і захопливо!

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


п'ять × = 5

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>