Як правильно ввести м’ясний прикорм до дитячого раціону? Це питання хвилює багатьох батьків немовлят. Зазвичай, прикорм (пригодовування) починають у віці 6 місяців з овочевих пюре та каш, але згодом потреба дитячого організму в поживних речовинах зростає, тож приблизно у 7 місяців починають вводити м’ясне пюре.
Найкраще м’ясо у дитячому харчуванні – це телятина, курка, індичка та кролик. Тобто, саме дієтичне м’ясо, яке не буде обтяжувати дитячий шлунково-кишковий тракт зайвими жирами. Багато батьків нині обирають прикорм у баночках – покупні пюре, соки та каші. Проте не зайвим буде навчитися готувати прикорм у домашніх умовах.
Якщо з овочевими пюре все зрозуміло (зварили і подрібнили блендером), то м’ясний прикорм викликає у матусь більше питань. Як довго варити м’ясо для дитини? У якій формі його давати? Зрештою, перемішувати м’ясо з овочевим пюре чи давати, як самостійну страву? На всі ці питання ми зараз відповімо.
Спершу вам треба купити свіжу телятину. За словами педіатрів, найкраще брати м’ясо не зовсім молодого телятка, а «підлітка», особливо якщо у вашої дитини – низький гемоглобін. У зрілій телятині міститься найбільша кількість заліза серед інших видів м’яса, дозволених малюку.
1. Отже, беремо телятину, ретельно промиваємо її та відрізаємо плівки. Після цього ріжемо м’ясо на невеликі шматки.
2. Переміщуємо нарізане м’ясо до кухонного комбайну.
3. Подрібнюємо телятину – робимо з неї фарш.
4. Перекладаємо фарш із телятини у миску. Якщо це ваш перший м’ясний прикорм, краще фарш не солити. Це вже потім, коли ви переконаєтеся, що дитина добре засвоює м’ясо, можна буде потроху підсолювати телятину.
5. З фаршу ліпимо невеличкі фрикадельки (розміром з брюсельську капусту). У фарші, окрім телятини, немає більше жодних інгредієнтів (жодних яєць!)
6. Одну фрикадельку кидаємо в окрім і варимо. Почнемо м’ясний прикорм з однієї фрикадельки, а вже наступного разу дамо дитині півтори або дві фрикадельки (якщо реакція на м’ясо буде нормальна). Варимо фрикадельку 10-15 хвилин.
7. Інші фрикадельки з телятини можна розкласти на тарілці та заморозити. Ми обрали саме форму фрикадельок, адже в такий спосіб дуже зручно відміряти дозу м’яса. Крім того, телятина у фрикадельках вже перемелена, тож, коли фона звариться, її буде дуже легко подрібнити до стану пюре. Якщо ж ми будемо варити цілі шматочки м’яса, однорідного пюре не вийде – залишаться частинки м’яса.
8. Перший м’ясний прикорм буде в нас розбавлений овочевим пюре. Тому готуємо овочі: наприклад, моркву та цвітну капусту.
9. Варимо овочі до готовності.
10. Якщо вже готові і овочі, і фрикаделька, разом кладемо їх до чаші комбайну та перемелюємо в пюре. Те саме можна зробити блендером.
11. Викладаємо овочево-м’ясне пюре в дитячу тарілку і годуємо дитину!
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.
***
Приправи до різноманітних страв ви можете купити на сайті http://buket-menu.com.ua/ за дуже гарними розцінками! Готуйте улюблену смакоту з якісними приправами!
Pingback: Дитяча паска в пароварці | Дієтичні рецепти і дієти
Pingback: Тушкована телятина – простий рецепт | Дієтичні рецепти і дієти
Pingback: Яблука в пароварці | Дієтичні рецепти і дієти
Pingback: Швидкий салат з рисом | Дієтичні рецепти і дієти
Pingback: Телятина: рецепт у пергаменті | Дієтичні рецепти і дієти
Pingback: Телятина з чорносливом | Дієтичні рецепти і дієти
Pingback: Печеня з зеленим горошком | Дієтичні рецепти і дієти
Pingback: Тушкована капуста з фрикадельками | Дієтичні рецепти і дієти
Pingback: Овочеве рагу з фрикадельками | Дієтичні рецепти і дієти
Pingback: Овочевий прикорм: пюре зі шпинатом | Дієтичні рецепти і дієти
Pingback: Шпинатний суп з фрикадельками | Дієтичні рецепти і дієти
Pingback: Новорічні страви для дітей 2015. Милі вівці! | Дієтичні рецепти і дієти
Саме те що шукала: зрозуміло, просто і відповідь на всі питання.
Сподіваюся, вашому малюку так само смакуватиме, як і моєму :)