Кутя з пшениці в мультиварці

Кутя в мультиварці

Кутя в мультиварці

Сучасні електроприлади настільки тісно переплелися з кулінарією, що навіть допомагають готувати старовинні страви. І кутя з пшениці – не виняток! Цього разу я приготувала кутю в мультиварці, адже ця диво-каструлька лагідно варить каші і не дає їм підгоріти. Ви можете спробувати цей рецепт на наступне Різдво (6 січня) або ж для приготування другої і третьої куті. Нагадаю, що друга кутя готується на Василя (14 січня), а третя – на Водохреще (19 січня).

Інгредієнти:

Пшениця (звичайна, не пропарена) – літрова банка

Родзинки – 1 скл.

Мак – ½ скл.

Волоські горіхи – ½ скл.

Мед – 1 скл.

Приготування:

1. Приготування куті починається напередодні свята. Адже пшениця і мак мають добряче помокнути у воді, щоб стати м’якими. Спочатку добре промиваємо пшеницю, кладемо її до великої миски та заливаємо холодною водою. Води має бути більше, ніж пшениці, аби та мала, куди збільшуватися. Воду краще брати очищену – таку, яку ви берете для приготування їжі. У такому вигляді пшениця має переночувати: зранку вона вже буде збільшена і готова до подальшого готування.

Замочена пшениця

Замочена пшениця

2. Мак також треба замочити у воді. Насипаємо його до миски, заливаємо водою (не гарячою, а холодною) і також залишаємо на ніч.

Замочений мак

Замочений мак

3. Зранку з розбухлої пшениці зливаємо зайву воду, а самі зернятка перекладаємо до чаші мультиварки. Додаємо туди вдвічі більше води. Накриваємо мультиварку кришкою та смикаємо режим Каша на 2 години. Якщо у вас тверда пшениця, для її приготування може знадобитися навіть 2,5 години. Довгенько, зате у мультиварці ця кашка не підгорить і не пристане! Тож, якщо у вас відмикають світло, краще підключіться до джерел безперебійного живлення http://www.kz.all.biz/istochniki-besperebojnogo-pitaniya-bgg1059247 з магазину all.biz, щоб мультиварка не зламалася від вимкнення електроенергії.

Пшениця в мультиварці

Пшениця в мультиварці

4. Якщо пшениця вже зварилася, перекладіть її до великої каструлі чи миски, щоб було зручно розмішувати кутю.

Зварена пшениця

Зварена пшениця

5. Додайте до куті мед та добре розмішайте ці інгредієнти. Одні господині додають мед прямо з баночки, а інші наголошують на тому, що його треба попередньо розігріти до рідкого стану. Вибір – за вами, адже, додаючи мед до гарячої пшениці, ви все одно побачите, що він розтане.

Передаємо куті меду :)

Передаємо куті меду :)

6. Горішки потовчіть та додайте до куті. Можна залишити горіхи не зовсім дрібними, щоб їхній смак краще відчувався у куті.

Волоські горіхи

Волоські горіхи

7. Добре промийте родзинки і також додайте їх до куті з пшениці. Перемішайте все ще разок.

Родзинки

Родзинки

8. Один з найважливіших моментів у приготуванні куті – подрібнення маку. Авжеж, після замочення його треба ще й перемолоти ;) Традиційно, це роблять у макітрі, проте ця робота фізично нелегка. Я цьогоріч спробувала перемолоти замочений мак у кухонному комбайні, і не прогадала: зернятка добре подрібнилися. Перед тим, як викласти мак до комбайну, я процідила його, відділивши зайву воду. Для цього взяла порожню миску, накрила її подвійною марлею та вилила мак з водою. Потім закрутила краї марлі у мішечок і відвисла її. Відтиснутий вміст марлі переклала до чаші комбайну з ножами і увімкнула прилад. Про всяк випадок, перемелювала довго, хвилин 10 – поки мила чашу мультиварки та інший посуд від приготування різдвяної вечері. Після цього можна додавати мак до куті і все перемішувати.

Кутя з маком

Кутя з маком

Кутя з пшениці у мультиварці виходить смачна, солодка і цілком святкова. Саме така, яка потрібна на різдвяному столі ;)

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


3 + = дванадцять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>