Коли новобудову здають в експлуатацію, до заселення у неї залишається ще немало часу. Все тому, що треба зробити ремонт: спершу встановити у своїй квартирі сантехніку (ванну, унітаз) і базову техніку (кухонну плиту, бойлер), потім – зробити оздоблювальні роботи (покласти плитку, поклеїти шпалери, зробити підлогу і стелю) та обставити приміщення меблями. Сьогодні поговоримо про кухонну частину першого етапу, а саме про те, яку плиту вибрати для приготування їжі.
1. Електроплита. Велика частина новобудов зараз розрахована саме та такі кухонні плити, адже далеко не у кожному будинку передбачене підведення газу. З одного боку, з електрикою простіше: можна не боятися витікання газу та інших супутніх «газових» проблем. А з іншого, з’являється ризик (хоча й мінімальний), що колись через пошкодження електромережі ви опинитеся без можливості приготувати їжу. Крім того, не всі електроплити можуть похвалитися вдалими «млинцями»-конфорками: частенько вони занадто «шкварять», отож рівномірно просмажити страви буває важко. Хоча є в електроплит і додатковий плюс – економія. Можна доводити воду до кипіння, а потім вимикати плиту, і страва деякий час готуватиметься на розжареній конфорці (при цьому, за електрику ви не платитимете, адже плита буде вимкнена).
2. Газова плита. Старий добрий кухонний атрибут, перевірений роками. Газ частенько дешевший від електрики (хоча у різних населених пунктах України буває по-різному), тому використовувати таку плиту для щоденних приготувань провіанту – вигідніше. Крім того, зручнішими такі плити є й через те, що конфорок у них – чотири, на противагу багатьом електроплитам, де їх лише дві. Ще один великий плюс стандартних газових плит – духовка, яка може рівномірно запікати страви (на відміну від електродуховок, які припікають лише знизу або лише згори).
3. Електрогазова плита. Це «суміш» двох попередніх видів плит: зазвичай, такий прилад має дві газові конфорки і дві електроконфорки. Це – такий собі варіант для «підстраховки»: якщо вимкнуть електрику, можна буде скористатися газом і навпаки; якщо газ подорожчає, можна буде використовувати електрику. Проте чомусь власники таких плит найчастіше використовують саме газові конфорки, адже готувати на них виходить більш вдало. При цьому, електроконфорки простоюють порожні і у кращому випадку виконують роль підставок під гаряче, а господині скаржаться на те, що двох робочих конфорок (газових) частенько буває недостатньо для приготування їжі на всю сім’ю. Отож, такі плити можна вважати зручними лише у випадку комунальних або фінансових форс-мажорів.
А яку кухонну плиту використовуєте ви? Якби ви звернули увагу на новостройки Киева і оселилися в котромусь із нових будинків, яку плиту для приготування їжі ви би обрали? Напишіть нам про це у коментарях, ми будемо дуже вдячні!
* Фото з сайту oceansideplumbing.com.au
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.