Корисні продукти для підтримки серця

Яблука для серця

Яблука для серця

Дослідження, проведені серед довгожителів різних кран, доводять: аби жити довго і мати міцне здоров’я, треба вживати більше продуктів певних категорій. Зокрема, сезонні та місцеві овочі/фрукти, насіння та горіхи. І ці дані перегукуються і з переліком тієї їжі, яка якнайкраще підтримує роботу серця! Вочевидь, такий збіг не випадковий: допомагаючи серцю, ми допомагаємо організму краще працювати та існувати довше. Давайте роздивимося, які ж варто вживати корисні продукти для підтримки серця!

1. Горіхи та насіння. У горіхах є полінасичені жири, здатні знижувати рівень холестерину у крові. П’ять ядер горіхів на день (або «еквівалент» в інших видах горіхів) – і ваше серце скаже вам «дякую». Щоправда, горіхи не варто піддавати термічній обробці та чистити наперед: у такому випадку корисні речовини частково зникнуть, і організму дістанеться менше вдалого харчу. Разом з правильною дієтою часто рекомендують небівал для підтримки роботи серця, особливо це стосується людей старшого віку.

2. Яблука. Це – фаворит серця серед місцевих фруктів. Клітковина, що міститься у яблуках, також знижує рівень холестерину, пектин допомагає виводити з організму шкідливі речовини, а калій активізує роботу видільної системи. Щодня слід вживати хоча би одне яблучко – стигле, не підпсуте, по-справжньому смачне.

3. Гранат. Це хоч і не місцевий фрукт, але серцю він добряче допомагає. Він також знижує рівень холестерину, а крім того розріджує кров та унеможливлює розвиток атеросклерозу.

4. Грейпфрут. З усіх цитрусових він найефективніше знижує артеріальний тиск, що особливо актуально у більш старшому віці.

5. Жирна риба. Вона містить надзвичайно корисні кислоти Омега-3, що попереджають утворення тромбів та загалом покращують склад крові. Лікарі та дієтологи рекомендують звертати увагу не на найдорожчу рибу, а на звичайну скумбрію: вона і більш доступна, і корисна для організму.

6. Бобові культури. Квасоля та соцевиця – ось лідери корисності серед бобових. Багато білків та клітковини, відсутність жирів та вміст флавоноідів, що зменшують тиск – ось чарівна формула бобових для серця!

7. Злаки, особливо вівсянка. Обирайте для споживання справжню вівсянку у зернах, що довго вариться – саме вона вважається найкориснішою, на противагу «порожнім» пластівцям. Вітаміни та антиоксиданти, що містяться у злаках, попереджають розвиток атеросклерозу та виштовхують зайвий холестерин з організму. Окрім вівсянки, варто зупинити свій вибір на гречці, пшоні, ячмені.

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


× вісім = 24

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>