Як не крути, а від картопляного пюре ми нікуди не дінемося :) Його готують і дорослим, і малим, і у свята, і на щодень. Коли стандартні варіанти цієї страви приїдаються, можна проекспериментувати і поєднати картоплю з іншими інгредієнтами. По-перше, картопляне пюре можна зробити на воді, молоці чи сметані. Це вже три різні варіанти смаків (і жирності, звісно). Ну а по-друге, до картопельки можна додати різноманітні овочі і зелень! Давайте подивимося, які бувають цікаві способи приготування картопляного пюре!
Як приготувати картопляне пюре?
Тут алгоритм однаковий в усіх випадках. Спочатку треба почистити картоплю, нарізати її на шматочки, покласти до каструлі та залити водою.
Після цього – дочекатися, аби вода закипіла і посолити страву. Далі треба дивитися, чи готова картопля, в кожному випадку індивідуально. Найкраще пюре (без грудочок) виходить тоді, коли картопля трошки розвариться. Ну а коли бульба буде готова, з неї треба буде злити воду, заправити молоком, сметаною або тим же відваром у потрібній кількості та потоптати товкачкою.
Тепер перейдемо до наповнювачів :) Які ж вони бувають?
1. Картопляне пюре зі шпинатом. Дуже смачний і корисний доповнював, обов’язково спробуйте пюре з ним! Листя шпинату треба промити, нашаткувати та відправити на пательню з олією, аби трохи підсмажилося. При цьому, шпинат помітно потемнішає та втратить об’єм, тому брати його треба побільше. Додавши смажений шпинат до картоплі, ви отримаєте таке пюре, як на першому фото.
2. Картопля-пюре з ріпчастою цибулею. Цей варіант – більш зимовий. А е, він універсальний, адже підходить і для гарнірів, і для начинки вареників ;) Почистіть цибулю, наріжте її квадратиками і просмажте на пательні з олією.
Потім додайте смажену цибулю до картопляного пюре і добре перемішайте. Вийде ось така смакота:
3. Картопляне пюре з селерою. Дуже ароматна і корисна страва! Використовувати для неї слід не листя, а коріння селери. Тут від самого початку порізану на шматочки селеру треба варити разом із картоплею. Причому, брати коріння селери треба стільки, як ¼ кількості картоплі. Після того, як обидва овочі зваряться, можна буде потоптати їх з додаванням молока.
4. Картопляне пюре з пастернаком. Власне, сюди можна додати ще й корінь петрушки :) Готувати цю смакоту треба так само, як пюре з селерою: спочатку відварити овочі разом з картоплею, а потім потовкти і додати молоко.
5. Картопля-пюре з горошком. У цьому випадку до картоплі краще додавати консервований горошок. Якщо у вашому розпорядженні є свіжий горошок, переконайтеся, що він – солодкавий і ніжний: у такому випадку до картоплі модна додавати і його. Далі – перемішати з картопляним пюре і смакувати!
6. Картопляне пюре з зеленою цибулею. Як варіант – картопля-пюре з порою, про яку ми вже писали. Чисту цибульку треба подрібнити та перемішати з картопляним товченим пюре.
7. Картопляне пюре з грибами. Тут підійдуть усі їстівні гриби: і печериці, і гливи, і лісові грибочки. Відрізняється лише спосіб їх приготування: парникові гриби треба лише просмажити з цибулею, а лісові – попередньо проварити кілька разів, а вже потім смажити. Ну а потім все стандартно: додати смажені грибочки до товченої картоплі і розмішати.
А ви знаєте ще якісь смачненькі варіанти картопляного пюре? Поділіться з нами у коментарях! ;)
До речі
І от свіжі петрушка і кріп геть не підходять до подібних пюре. Точніше, ними можна посипати страву, розкладену по тарілках, але вимішувати разом з пюре у каструлі на варто. Справа в тому, що свіжа зелень дає дуже сильне окислення, тому може дуже швидко зіпсувати приготовану вами страву, яку за один раз не доїли.
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.
Pingback: Гуляш із кролика з зеленим часником | Дієтичні рецепти і дієти
Pingback: М’ясний рулет з курагою та чорносливом | Дієтичні рецепти і дієти
Pingback: Риба камбала в пароварці | Дієтичні рецепти і дієти