Хто готує їжу? Огляд професій

Кухар

Кухар

У приготуванні їжі задіяно значно більше людей, ніж ми думаємо: не лише кухарі тішать смачненькими стравами голодних і спраглих. Давайте подивимося, хто вони – люди які несуть у цей світ прекрасне і поживне? :)

1. Кухар. Звісно, саме кухар спадає на думку першим «годувальником». Людина цієї спеціальності може працювати і в елітному ресторані, і в дитсадку, і у буфеті державної установи, і на лікарняній кухні. Усі ці місця роботи відрізняються не лише рівнем оплати праці, а й специфікою самих страв. У дитсадку та школі особливо не «розженешся» з приготуванням смажених страв, у лікарні навряд чи наліпиш на всіх пацієнтів вареників, а у ресторані «не пройдуть» звичайні бутерброди.

2. Няня. Цю роботу можна умовно поділити на дві частини: няня з догляду за немовлям і няня з догляду за більш дорослими дітьми. І межа між цими частинками роботи залежить саме від їжі! Якщо немовлятку досить лише стерилізувати пляшечки і давати молоко, то більш дорослим дітям треба неабияк готувати на кухні! Перші страви, другі, компоти, десерти – усе це треба вміти готувати, йдучи на роботу до малят.

3. Хатня робітниця. Тут вже – цілий арсенал обов’язків. І у різних кімнатах прибери, і квіти полий, і штори свіжі повішай, і сніданок/обід вечерю приготуй… Тому не дивно, що хатніх робітниць часто винаймають разом із проживанням: вони живуть у господарському будинку і, паралельно з тим, самі ведуть господарство. Інколи обов’язки хатньої робітниці об’єднують разом з обов’язками няні, але тоді працівниці не позаздриш: їй треба встигати все одночасно! Як багатьом українським мамам, яким ніхто зарплату не платить :)

4. Сиділка. Для когось це – сумна робота, створена лише для того аби заробити якусь копійку. А для когось – чудова можливість познайомитися зі старшою досвідченою людиною та почути від неї мудрі життєві розповіді! Зазвичай, сиділок винаймають для догляду за «лежачими» старенькими, але «лежачість» не перекреслює можливість спілкування. Тож сиділка, готуючи дієтичні страви для свого підопічного, виконуючи роботу медсестри та санітарки, має бути ще й добрим психологом і просто другом!

5. Пекар. Ось ми й підійшли до наших улюблених булочок і тістечок, дами :) Пекарі часто працюють у нічну зміну, адже на ранок потрібно поставити до магазинів свіженький хліб та здобні булочки! На відміну від державних пекарень, працювати у приватних більш цікаво: там можна взяти участь у приготування оригінальних хлібин – з соняшниковим насінням, родзинками та іншими додатками.

Які ще «кухарські» професії ми не перелічили? Пишіть у коментарях і обов’язково вказуйте, чи хотіли би ви працювати у царині приготування смакоти!

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Если вам нужен профессиональный повар с опытом работы, обращайтесь в Семейный Сервис, и вам подберут нужного специалиста!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


п'ять × 5 =

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>