Домашній сир: рецепт моцарелли

Домашній сир моцарелла

Домашній сир моцарелла

Зараз в українських магазинах дедалі продається дедалі більше сирів сумнівної якості: у деяких сирах навіть немає і краплини справжнього молока. Тому господині стараються навчитися робити сир у домашніх умовах. Пропонуємо вам рецепт домашнього сиру моцарелла, який готується найбільш швидко.

З чого роблять сир?

Для приготування сиру моцарелла нам знадобляться:

Молоко – 4,5 л

Сичужний фермент, розрахований на цю кількість молока

Кип’ячена вода – 1 ст.л.

Сіль – 1 ст.л.

Харчовий термометр

Великий друшляк

Маленький друшляк

Великий відріз марлі (краще 70 на 40 см)

Каструля на 5 л

Великий металевий таз (більший за каструлю)

Блюдце

Фермент для приготування сиру

Сичужний фермент, який використовують для приготування майже всіх сирів, – це окрема історія. Ця речовина допомагає молоку згуститися і перетворитися на желеподібну масу, з якої потім роблять сир.

Ферменти для сирів зараз продаються у великих магазинах, біля молочних прилавків. Також поширена практика продажу ферментів через Інтернет: так виходить дешевше. Наприклад, ми купили сичужний фермент за 5 грн в однієї з продавчинь на сайті Кідстафф.

Фермент для сиру

Фермент для сиру

Зазвичай, сичужний фермент продається дозований – розрахований на певну кількість молока. Наш фермент розрахований на 4-5 л молока, тому саме стільки молока ми й візьмемо. Однак перед приготуванням домашнього сиру обов’язково поцікавтеся, для якої кількості молока розфасований ваш фермент. Якщо молока буде забагато або замало – сир не вдасться.

Приготування сиру у домашніх умовах

1. Нам треба дещо підігріти молоко, щоб фермент вправно впорався зі своєю справою. Для цього ладнаємо водяну баню: ставимо на вогонь великий металевий тазик, наливаємо в нього трохи води і ставимо в тазик 5-літрову каструлю. Вогонь робимо найменший.

2. Одразу ставимо в каструлю з молоком харчовий термометр, щоб контролювати температуру молока. Воно має підігрітися до 32-34 градусів, не більше і не менше. А протягом цього часу ми швиденько розводимо сичужний фермент у воді. Для цього беремо 1 ст.л. холодної, але не крижаної, кип’яченої води, наливаємо її у горня та висипаємо туди фермент. Ложкою добре розмішуємо воду, щоб фермент повністю розчинився.

3. Якщо термометр вже показує, що молоко нагрілося до 32 градусів, вимикаємо вогонь, але каструлю з водяної бані не виймаємо. Виливаємо розчин ферменту в молоко і ложкою розмішуємо його протягом 1 хвилини. Далі накриваємо каструлю кришкою і залишаємо на 30 хвилин. Протягом цього часу з молока має утворитися желеподібний згусток, зверху якого буде сироватка. Одразу зазначимо, що це – лише стандартний час утворення згустка. Молоко може густіти і годину, і навіть більше.

4. Якщо згусток вже утворився, ножем розрізаємо його навхрест. Трохи колишемо каструлю і бачимо, що в місці розрізів є чіткі краї згустка. Значить, він досяг потрібної желеподібної консистенції.

Згусток сиру

Згусток сиру

5. Розрізаємо згусток ножем на квадрати 3 на 3 см. Потім ставимо великий друшляк у раковину, вкриваємо його половиною марлі і зливаємо весь вміст каструлі. Якщо ви зробите це дуже різко, кухнею розлетяться бризки сироватки, тож перекладаєте згустки до друшляка обережно. На півгодини залишаємо сирний згусток в друшляку – протягом цього часу з нього має стекти частина сироватки.

Сир у друшляку

Сир у друшляку

6. Через півгодини накриваємо згусток другою половиною марлі, зверху кладемо долоню і таким чином перевертаємо згусток догори ногами. Кладемо його знову в той самий друшляк – сироватка знову має стікати півгодини.

7. Після того як сироватка стекла, треба дотиснути домашній сир, щоб він позбувся залишків сироватки. Зробимо це під пресом. Беремо велику каструлю, адже цю частину сироватки нам треба зберегти. Ставимо в каструлю маленький друшляк і перекладаємо в нього згусток майбутнього сиру моцарелла. Зверху кладемо звичайне блюдце догори дном, а на нього – 1,5 кг якоїсь ваги. Наприклад, кладемо пачку борошна або якоїсь крупи. Через 20-30 хвилин знімаємо прес та перекладаємо сирний згусток іншим боком. Знову ставимо прес та залишаємо нашу домашню моцареллу на півгодини під пресом.

8. Все, домашній сир готовий! Можна відрізати його шматочок і подивитися, чи він не розпадається. Якщо розпадається – значить, треба знову ставити під прес, адже сироватка ще не вся стекла. А якщо головка сиру вже добре сформувалася, треба посолити сир і перетворити його на моцареллу. Для цього беремо 1 ст.л. солі, насипаємо у зібрану сироватку, добре перемішуємо та занурюємо в цю сироватку сир. Ставимо сир в розсолі в холодильник і дістаємо через 2 години. Пробуємо а сіль, якщо треба – знову кладемо до розсолу.

Сир моцарелла в розсолі

Сир моцарелла в розсолі

Ось так ми приготували домашній сир моцарелла! Цей сир готується в домашніх умовах найшвидше. За таким самим принципом, можна приготувати адигейський сир і бринзу з коров’ячого молока. Проте якщо ви хочете зробити більш тверді сири (російський, буковинський тощо), окрім ферменту вам знадобляться інші допоміжні речовини а багато терпіння, адже приготування цих сирів – справа на кілька тижнів! Смачного вам і всім сиролюбам вашої родини!

Сир своїми руками

Сир своїми руками

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Если вы хотите попробовать настоящую моцареллу, вам понадобится виза в Италию на определенный период, ведь именно в этой стране готовят легендарный сыр!

15 thoughts on “Домашній сир: рецепт моцарелли

 1. Pingback: Салат з авокадо | Дієтичні рецепти і дієти

 2. Pingback: Салат з буряка і сиру фета | Дієтичні рецепти і дієти

 3. Pingback: Роздільне харчування Шелтона | Дієтичні рецепти і дієти

 4. Pingback: Що робити, якщо дуже хочеться солодкого? | Дієтичні рецепти і дієти

 5. Pingback: Сир панір: домашній сир на кефірі | Дієтичні рецепти і дієти

 6. Pingback: Салат з огірків і горіхів | Дієтичні рецепти і дієти

 7. Pingback: Святковий салат з королівсьими креветками | Дієтичні рецепти і дієти

 8. Pingback: Новорічний салат Підкова | Дієтичні рецепти і дієти

 9. Pingback: Картопля з серцем в горщиках | Дієтичні рецепти і дієти

 10. Pingback: Салат Євромайдан | Дієтичні рецепти і дієти

 11. Pingback: Закваска для хліба: рецепт | Дієтичні рецепти і дієти

 12. Pingback: Печені помідори з сиром Моцарела | Дієтичні рецепти і дієти

 13. Pingback: Запечена полента з рибою | Дієтичні рецепти і дієти

 14. Pingback: Картопля з квасолею в горщиках | Дієтичні рецепти і дієти

 15. Pingback: Дитяча піца: рецепт з двома видами сиру | Дієтичні рецепти і дієти

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


три − = 1

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>