Добриво з яєчної шкаралупи

Добриво з яєчної шкаралупи

Добриво з яєчної шкаралупи

Той, хто побував вирощувати овочі «з нуля», знає, що справа ця – не надто дешева. То горщики для розсади треба купити, то легкий ґрунт, то різноманітні засоби для підживлення овочевих культур… Проте є серед цього моря добрив і недорогі варіанти! Причому, дуже корисні і дієві для рослин. Наприклад, добриво з яєчної шкаралупи! Зробити його можна вдома – навіть на далекій відстані від городу, якщо ви мешкаєте у місті, а овочі вирощуєте на дачі.

Для чого добриво з яєць?

Для виготовлення добрива використовують не самі яйця, а добре підсушену шкаралупу. Вона містить дуже багато кальцію та здатна збагатити ним і землю, в якій ви вирощуватимете свої овочеві скарби! Така добавка вкрай необхідна грядкам у двох випадках:

-        Якщо земля – надто важка і глиниста (яєчна шкаралупа «розбавляє» ґрунт і робить його більш пухким, що допомагає кореням рослин краще дихати і розростатися активніше.

-        Якщо земля надто окислена (наприклад, у випадку надто насиченої залізом, «іржавої» води на ділянці). Добриво з яєчних шкаралупок оптимізує склад землі, насичує її лугами.

Як зробити добриво зі шкаралупи яєць?

Для виготовлення такої «біодобавки» приготуйте шкаралупки від яєць (від 10 штук) та добре просушіть їх – або протягом кількох днів у сухому місці, або у духовці протягом 10 хвилин. Також вам знадобиться ручна ступка, аби перетворити шкаралупу на добриво.

1. Повністю наповніть ступку шкаралупою від яєць. Ці півсфери – доволі об’ємні, але при першому ж поруху ступки вони осядуть на дно.

Яєчні шкаралупки для добрива

Яєчні шкаралупки для добрива

2. Кілька разів потовчіть ці шкаралупки ступкою: вони подрібняться, а отже, звільниться місце для додавання наступних шкарлупок.

Як зробити яєчне добриво у ступці

Як зробити яєчне добриво у ступці

3. Додайте ще трохи шкаралупок та розпочинайте працювати ступкою – крутити по колу, чавити та натискати. Прикладаючи силу, ви можете швидко втомитися, але при цьому шкаралупки перемелються значно швидше. Вибачте за якість фото – малюк вихопив ступку в батьків :)

Добриво з яєчної шкаралупи своїми руками

Добриво з яєчної шкаралупи своїми руками

Будьте обережні: коли добриво буде вже майже готове, зі ступки буде вилітати яєчний пил. Прослідкуйте, щоб навколо не було харчових продуктів, адже додавання до них яєчної шкаралупи – справа небажана, та ще й небезпечна.

Яєчна шкаралупа для городу

Яєчна шкаралупа для городу

Складіть потовчену яєчну шкаралупу до банки: справу зроблено! Тепер ви можете таким самим чином готувати наступні порції добрива, підсипаючи їх до цієї ж банки, а потім – все разом вивезти на свою земельну ділянку.

Яєчне добриво зі шкаралупи

Яєчне добриво зі шкаралупи

Коли і куди додавати яєчне добриво?

-        Навесні – у борозди та лунки перед посадкою рослин. Додайте це яєчне борошно до лунки, перемішайте його із землею в лунці і посадіть розсаду. Або ж: посипте яєчне борошно у канавку для посіву зелені, перемішайте з землею на дні канавки, посійте насіння.

-        Восени – у компостну купу. Перемелені шкаралупки перегниють на зиму, і вже навесні ви отримаєте якісний компост. До компостної ями можна класти й цілі, не перемелені шкарлупки. Але у такому випадку на їхню переробку піде близько двох років, отож наступного сезону ви не зможете користуватися таким компостом.

У будь-якому випадку, добриво з яєчної шкаралупи не лише додає до ґрунту корисні речовини. Воно ще й працює на розпушування землі, адже маленькі частинки яєчних шкаралупок – улюблена їжа дощових черв’яків. Ці маленькі створіння, відчуваючи цей смаколик, будуть активніше «кружляти» у землі навколо ваших помідорів чи перців, поліпшуючи пухкість землі. Ось такий фокус! Гарного вам городнього сезону!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


три × = 15

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>