Дієта Дюкана: чому я вибрала саме її?

Дієта Дюкана

Дієта Дюкана

Дієти для схуднення – популярна тема для жіночих обговорень: хтось тішиться від ефективності білкової дієти, хтось лається на кефірну, а хтось хвалиться результатами вживання біодобавок. Мене ця тематика завжди оминала! Тим більше, що навіть у декреті вдавалося більш-менш підтримувати форму, «намотуючи» кілометри на паркових прогулянках з малюком. Але дитя пішло до садочку, і все змінилося: фізичних навантажень стало менше, і фігура з «пісочного годинника» стрімко перетворювалася на «грушу». Проаналізувавши відгуки знайомих і поради у соцмережах, я обрала дієту Дюкана для схуднення.

Відгуки про дієту Дюкана

1. Колега моєї сестри (у якої, до того ж, подібна до моєї комплекція тіла) скинула за допомогою цієї дієти 10 кг. Після завершення дієти минуло півроку, але ті кілограми назад не поверталися – попри те, що жінка почала вживати вже звичну їжу. Під час дотримання дієти вона не голодала, а носила на роботу сиркові обіди – знежирений кисломолочний сир у судочках.

2. Чоловік моєї приятельки також скинув за допомогою цієї дієти 10 кг. І це – лише за 2 місяці! Він дуже затято виконував дієту Дюкана у частині фізичних навантажень – ходив навіть не по півгодини на день, а по 2-4! Через рік після скидання ваги до нього повернулося 2-3 кг, але це – через сидячу роботу та нестачу часу на заняття спортом чи бодай тривале ходіння.

3. Олена Мозгова, яку я читаю у Фейсбуку, завдяки дієті Дюкана змінилася до невпізнання! Вона разом з чоловіком сіла на цю дієту і дуже швидко стала стрункою після народження доньки – такою худенькою вона не була навіть до вагітності. У своїх дописах Олена зазначала, що зараз не строго дотримується рекомендацій Дюкана – вживає більше жиру, ніж «дозволено». Попри те, проста кашка з вівсяних висівок щоранку робить свою справу, і зайву вагу вона не набирає.

Отже, дізнавшись відгуки про дієту Дюкана, я вирішила спробувати саме її. Відразу ж почала гугнити інформацію про цей спосіб харчування і дізналася, що його правила – цілком прийнятні для мене. Головні засади дієти звучать так:

- Повністю відмовитися від жирів, готувати без додавання майонезі і масла, використовувати антипригарну сковорідку;

- Щодня ходити пішки не менше, ніж півгодини;

- Щодня вживати вівсяні висівки (кількість залежить від етапу дієти, про що буде написано нижче);

- Щодня пити не менше 2 л води (не чаю чи соку, а саме води).

Сама ж дієта ділиться на чотири етапи, під час яких по наростаючій збільшується перелік дозволених продуктів. Ці етапи називаються Атака, Круїз (Чергування), Закріплення та Стабілізація. Їхня тривалість залежить від того, скільки зайвих кіло ви хочете скинути:

Вага, яку треба скинути – Атака – Чергування – Закріплення

5 кг – 2 дні – 15 днів – 50 днів

10 кг – 3 дні – 50 днів – 100 днів

15 кг – 4 дні – 85 днів – 150 днів

20 кг – 5 днів – 120 днів – 200 днів

25 кг – 7 днів – 155 днів – 250 днів

30 кг – 7 днів – 160 днів – 300 днів

40 кг – 9 днів – 190 днів – 400 днів

50 кг – 10 днів – 330 днів – 500 днів

Так, довгенько доведеться посидіти на дієті, але порівняно з іншими, вона дійсно комфортна та дієва. Щодо етапу Стабілізація, то він передбачає закріплення корисного харчування (білки та овочі, один з днів тижня – виключно білковий), до якого ви звикаєте впродовж дієти і має тривати постійно.

Тепер – щодо правил кожного з етапів дієти Дюкана.

Фаршировані яйця для етапу Атака

Фаршировані яйця для етапу Атака

Дієта Дюкана: етап Атака

Цей етап буде найбільш складний, адже важко одразу перелаштуватися на інші продукти харчування. Але витримавши його, ви будете приємно вражені результатом! Раджу починати дієту так, щоб Атака припадала на вихідні: підібрати потрібні продукти вдома значно простіше, ніж в офісі чи десь «на ходу».

Норма вівсяних висівок для етапу Атака – 1,5 столові ложки на добу. Висівки (саме висівки, а не пластівці) продаються в аптеках, магазинах і на ринках, та я раджу звернути увагу на великі супермаркети, де є відділ з крупами на вагу. У київському Ашані, наприклад, зараз 1 кг висівок коштує 14 грн, а в аптеці 125 г – понад 25 грн!

Як вживати вівсяні висівки? У жодному разі не їжте їх сухими: варіть з них кашки зі знежиреним молоком або додавайте до нежирного кефіру чи йогурту (у такому випадку не забудьте дати настоятися, щоб вони набухли).

На етапі Атака варто їсти нежирні білкові продукти. Їх можна вживати, скільки захочете, та у будь-який час. Ось перелік дозволених продуктів:

Курятина, індичатина, перепілки, цесарки (уся птиця – звісно, без шкірки)

Телятина

Пісна шинка

Яловича печінка

Язик телячий і яловичий (краще брати передню частину, вона менш жирна)

Кролятина

Будь-яка риба

Морепродукти: креветки, кальмари, мідії

Раки

Молоко знежирене, 0% або 0,5%

Кефір знежирений, 0,5%

Сир знежирений, 0%

Сир рідкий, знежирений, 0%

Соєвий сир «Тофу»

Курячі яйця (не більше 2 жовтків на день, білок – без обмежень)

Чай чорний, зелений, трав’яний

Кава заварна і розчинна

Цукрозамінники (крім фруктози, глюкози і сорбіту)

Какао з низьким вмістом жиру, до 14% (1 ч.л. на добу)

Кукурудзяний крохмаль, не більше 1 ст.л. на добу

Сухе знежирене молоко 1,5% (не більше 3 ст.л. на добу)

Пшеничні висівки, які так само продаються у магазинах (не більше 1 ст. л. на добу)

Розпушувач тіста

Желатин

Харчові ароматизатори

Знежирені бульйонні кубики

Цибуля (не більше 1,5 цибулини в день)

Лимонний сік, як приправа

Петрушка

Кмин

Оцет

Гірчиця (небагато)

Сіль (також небагато)

Ваніль

Кориця

Жувальна гумка без цукру

та інші продукти, які містять мінімум жирів і вуглеводів.

Курка з тушкованими овочами для етапу Чергування

Курка з тушкованими овочами для етапу Чергування

Дієта Дюкана: етап Круїз (Чергування)

Цей етап принесе вам найбільше результатів. Ви побачите, що завдяки регулярному вживанню вівсяних висівок налагоджується травний процес, живіт стає все більш пласким, а зайва вага покидає вас. Етап Чергування називається так через те, що тепер можна чергувати суто білкові дні з білково-овочевими.

Один день має бути такий, як на етапі Атака, а наступний – з такими ж білковими продуктами, але з додаванням овочів.

Норма вівсяних висівок для етапу Круїз – 2 столові ложки на день. Нежирних білкових продуктів можна вживати, скільки завгодно. Це ж стосується і овочів (але пам’ятайте, що вони мають бути приготовані без додавання жиру – можна їсти сирі овочі, відварені або тушковані без олії).

Не забувайте й про заборонені продукти: усі фрукти та ягоди, картопля, крупи та макаронні вироби, сочевиця, горох, квасоля, кукурудза, авокадо, оливки.

Під час Закріплення дозволений сир

Під час Закріплення дозволений сир

Дієта Дюкана: етап Закріплення

Сама назва цього етапу говорить про його призначення: у цьому проміжку головне завдання – закріплення ваги, яку вже вдалося нормалізувати на попередніх етапах. Закріплення має тривати 10 днів на кожен скинутий кілограм: відтак, скинувши 5 кг, ви маєте закріпляти цю вагу протягом 50 днів.

Норма вівсяних висівок для Закріплення – 2,5 ложки на день. На цьому етапі буде ще легше дотримуватися дієти, адже можна буде додати до свого раціону такі продукти:

- один фрукт на день (але не банан, бо містить багато цукру) або стандартна чашка ягід (але не виноград, вишні чи черешні)

- один шматочок сиру в день вагою 40 г і з жирністю не більше 40% (але не сиру з цвіллю, м’якого сиру і бринзи)

Окрім того, кілька разів на тиждень можна їсти ягнятину, шинку чи смажену свинину (необмежену кількість).

Також етап Закріплення дієти Дюкана містить два нові правила:

1. Порція продуктів, що містять крохмаль (1-2 запечені картоплі зі шкіркою або у фользі, маленька порція рису, макаронів чи гречки);

2. Свято шлунку (один прийом їжі, протягом якого можна їсти все, що заманеться; при цьому, це може бути максимум порція першої страви, порція другої страви і порція десерту).

Протягом першої половини Закріплення можна вживати по одній порції крохмалистих продуктів і влаштовувати одне Свято шлунку на тиждень, а протягом другої половини – по два на тиждень.

Один день на тиждень у рамках Закріплення має бути суто білковий – такий, як під час Атаки. За словами дієтолога Дюкана, краще зробити таким днем четвер.

На етапі Стабілізація можна їсти шашлик!

На етапі Стабілізація можна їсти шашлик!

Дієта Дюкана: етап Стабілізація

Протягом Стабілізації можна їсти будь-які продукти, проте це у вас вже не вдасться :) Адже пройшовши всі етапи дієти, ви звикнете до споживання саме тих страв, які не шкодять здоров’ю і вазі – переважно, білкових та овочевих. Можна їсти борошняні продукти та солодкі, проте не захоплюватися ними.

Норма споживання вівсяних висівок для етапу Стабілізація – 3 ст.л. на добу. Окрім висівок, не варто забувати про один повністю білковий день на тиждень – четвер, про пиття води і ходіння пішки.

Результати дієти Дюкана

Одразу скажу, що дієту я ще не завершила – пишу цю публікацію посередині етапу Атака. Попри це, вже маю, чим похвалитися: протягом дотримання дієти я скидаю по кілограму на тиждень та загалом почуваюся набагато краще. Живіт став помітно пласкіший у перші дні дієти, а зараз я застібаю масок на четверту дірочку замість другої, що було до дієти.

Якщо порівняти з табличкою втрати ваги, то худну я, здається, не настільки інтенсивно. Але зізнаюся, що не зовсім строго дотримуюся дієти: заправляю висівкову кашу медом, під час застуди перестала пити багато води та перейшла на більш щадні для горла напої і страви, і загалом, вживаю трохи заборонених продуктів, куштуючи їжу, приготовану для всієї сім’ї. Але загалом ця дієта мені дуже подобається: голодувати не доводиться, є достатньо широкий перелік продуктів для «чаклування» на кухні. Ну і головний стимул дотримуватися дієти Дюкана – це приємний результат, який видно вже з перших днів!

Тепер на сайті Дієтичні рецепти є рубрика Страви для дієти Дюкана, тож приємної вам дієти та смачних страв! :)

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


3 + = п'ять

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>