Дієта для вагітних при токсикозі

Варене яйце

Варене яйце

Ранкова нудота, в’ялий стан та роздратованість – багатьом жінкам знайомі ці ознаки токсикозу. Існує теорія про те, що кожна наступна вагітність приносить жінці сильніший токсикоз. Також говорять про те, що самопочуття вагітної напряму залежить від стану її печінки (і це не суперечить із першим твердженням). Проте факт лишається фактом: дуже багато вагітностей супроводжуються цим неприємним явищем. Як подолати токсикоз? Як харчуватися, щоб зменшити його прояви?

Поради при токсикозі

1. Їжу варто вживати в ліжку – одразу після пробудження зранку. Добре, якщо коло вас у цей час буде близька людина, яка одразу подасть піднос з легким сніданком. Не переживайте про нечищені зуби: краще так, аніж мучитися з нудотою.

2. Врятуватися від токсикозу можна, якщо їсти часто і дрібними порціями. Те саме стосується вічного супутника багатьох вагітних – печії.

3. Не їжте дуже солодкі і дуже кислі продукти.

4. Їжте теплі страви, але не гарячі.

5. Якщо у вас сильний токсикоз (дуже нудить з самого ранку), спробуйте суху дієту: менше пийте, натомість їжте запечену картоплю, варені яйця, каші з маслом. Їсти трошки їжі у такому випадку треба кожні 2 години. За 30 хвилин до і 90 хвилин після їжі не треба нічого пити.

Окрім цих базових правил, вам можуть допомогти ще й ці поради від українських лікарів:

- старайтеся віддавати перевагу вареним і пареним стравам, а не смаженим і копченим;

- уникайте солодощів (він них і нудити може, і зайва вага ризикує з’явитися :) );

- їжте хоча би одне яблуко щодня: це вітамінно і корисно для травної системи;

- серед фруктів обирайте більш нейтральні, вирощені у рідних широтах;

- з гібридами краще не ризикуйте: наприклад, купіть звичайні персики замість інжирних.

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


× дев'ять = 72

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>