Аюрведична дієта

Сушені груші восени заборонені

Сушені груші восени заборонені

Традиції Сходу вже міцно увійшли до нашого життя. Людина займається йогою, переставляє у помешканні меблі відповідно до фен-шуй, робить дихальні вправи… Все це, звісно, добре, але не варто забувати про правильне харчування. Невже у східних країнах немає філософії, яка би вчила людей боротися з зайвою вагою та лікувати травну систему, не наносячи собі при цьому шкоди? Звісно, є! Ім’я цієї філософії – аюрведа.Дехто думає, що аюрведа – це вчення про вегетаріанство. Насправді ж це не так: аюрведа – це східний напрям медицини, який поєднує медичні знання, життєву філософію, знання косметології та правильне харчування.

Якщо вірити аюрведі, правильне харчування – основа розвитку організму та його гармонічного зростання. Тільки завдяки правильному харчуванню людина може єднатися з природою та вищими силами. Саме тому аюрведа приділяє багато уваги процесу прийняття страв, а також правильним дієтам.

Правила аюрведи

1. Всі прийоми їжі мають тішити людину. Поїдання харчів не має бути механічним процесом. Якщо людина їсть швидко і думає про щось інше, це наносить шкоду її здоров’ю. У такому разі корисні речовини та енергія з продуктів харчування не будуть засвоюватися – навпаки, їжа зсередини буде труїти організм. Тож людина має їсти кілька разів на добу, у певні години. Під час прийому їжі краще слухати спів птахів або легку музику.

2. Перед їжею варто випивати 500 мл звичайної води. Це підготує кишківник та шлунок до прийому їжі, розм’якшить стінки цих органів та промиє перед роботою. Їсти треба як мінімум через 30 хвилин після пиття води.

3. Закінчувати трапезу треба тоді, коли ще немає відчуття насиченості їжею. Аюрведа вчить: для справної роботи травної системи варто трошки недоїдати.

4. Певні продукти можна їсти лише у певні сезони. Кожного сезону в людині посилюють свою дію різні енергії. Для того щоб встановити в організмі баланс енергій, треба споживати відповідну їжу. Наприклад, влітку не бажано їсти гарячу, гостру та надто пряну їжу. А от взимку варто відмовитися від сиру, йогурту та сметани. Восени не треба їсти продукти, що містять багато білку, а також варто відмовитися від горіхів та сухофруктів.

(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Если вы не знаете, где купить термос по хорошей цене, присмотритесь к товарам магазина Любимая посуда!

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *


один + = 8

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>