Фізаліс – просто дивовижний плід! По-перше, він має унікальний присмак, який надовго запам’ятовується усім, хто його коштує, а по-друге, він може бути як овочем, так і ягодою. Кущі овочевого фізалісу дають плоди розміром з помідори чері, а ягідного – геть невеликі перлинки, за «калібром» схожі на ягоди лохини. Саме з ягідного фізалісу можна приготувати неймовірно смачне варення! Додайте трохи цукру й ванілі – і вийде неперевершений смаколик домашнього виробництва!
Складники:
Ягідний фізаліс – 1 кг
Цукор – 600 г
Кориця – 2-3 палички (також можна взяти й звичайну мелену корицю – 1 чайну ложку з чубком)
Вода – 1 л
Ось і всі необхідні продукти. Подальший смак і густину варення можна буде регулювати під час його приготування. Також зауважте, що у переліку складників зазначена маса вже чищеного фізалісу, отож попередньо ягідки треба дістати з їхніх сухих «коробочок»-ліхтариків.
Як приготувати смачне варення з фізалісу та кориці?
1. Спершу добренько промийте ягоди фізалісу. Ті, хто знає, як росте фізаліс на грядках, не нехтують цим етапом, а обов’язково промивають плоди у кількох водах. Річ у тім, що «ліхтарики» зі стиглими ягодами падають з кущів на землю, отож часто брудняться. Під час «видобування» ягід з їхніх коробочок, пальці брудняться від цієї оболонки й передають бруд самим ягодам. Тому слід дуже уважно промити фізаліс: спершу – у мисці, а потім – у друшляку.
2. Перемістіть ягоди фізалісу до великої каструлі з ущільненим дном: варення буде варитися довго, тому й посуд потрібен надійний. Засипте ягоди цукром, перемішайте та залиште на півгодини: за цей час фізаліс пустить трохи соку.
3. Після цього часу залийте ягоди водою, поставте на невеликий вогонь та доведіть до кипіння. Додайте до майбутнього варення палички кориці та повністю занурте їх у суміш ягід і води.
4. Варіть варення з фізалісу на найменшому вогні, час від часу помішуючи. Слідкуйте, аби цукор не прилипав до дна: інакше заготовка буде зіпсована. Варити таке варення варто приблизно 3 години: за цей час маса загустіє, а більшість ягід втратить форму.
5. Простерилізуйте банки для варення: разом з гвинтовими кришками занурте їх у воду та прокип’ятіть протягом 10 хвилин. По гарячих банках розкладіть гаряче варення з фізалісу та закрутіть гарячими кришками. Одразу ж переверніть банки та залиште у такому положенні до повного вистигання.
Варення з фізалісу з корицею готове! Ця смакота ідеально підійде до млинців, оладків, а також стане ексклюзивним презентом, якщо ви захопите таку баночку в гості до друзів. Смачного!
До речі
Це варення зварене з ягідного фізалісу сорту Кондитер. Це – надзвичайно врожайний сорт, отож якщо забажаєте, зможете виростити ці плоди на своєму подвір’ї.
Як росте фізаліс?
Через те, що ця рослина – родич помідора, то й любить вона те саме: легкий ґрунт та щедрі поливи. Кущі овочевого фізалісу потребують підв’язування, адже виростають високими, а ось ягідний фізаліс можна назвати карликовим. Його кущі більше розростаються вшир, а у висоту ледве досягають 40 см. Відтак, і спеціальних опор ягідний фізаліс не потребує.
Фізаліс можна вирощувати через розсаду: це значно пришвидшить розвиток кущів та допоможе вам раніше отримати врожай. Проте й пізно висаджений фізаліс тішитиме плодами: він успішно «виношує» ягоди до середини осені, коли з овочів на грядках лишаються хіба що загартовані перці.
Ягідний фізаліс цікавий тим, що має не лише жіночі, а й чоловічі особини. Зовні такі кущі дуже відрізняються: у них гладенькі, худі й довгі пагони, а квіток виростає дуже мало. Натомість, у жіночих особин життєвий цикл такий: спершу кущі виростають до висоти 25-40 см, починають цвісти, а потім до кінця сезону вони впереміш плодоносять і продовжують цвісти. Отож, збирати такий врожай можна кілька тижнів поспіль.
Ще один плюс фізаліса полягає в тому, що такі плоди чудово зберігаються. Сухі коробочки бережуть ягоди від ушкоджень, тому ви можете збирати врожай впродовж 6 тижнів, а потім зварити таке чудове варення з усіх зібраних ягід.
Вдалого вам вирощування фізалісу та смачних унікальних страв!
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.