Абрикоси – дуже корисні плоди, адже своїми волокнами вони здатні покращити травлення та вирішити різноманітні проблеми зі здоров’ям. Отож, у літній період треба встигнути наїстися цих фруктів досхочу! Ну а після «досхочу» вже можна подумати про різноманітні заготовки на зиму: джеми, соуси та просто сушку для компотів. Якщо ви ще ніколи не куштували соусів з абрикос, цей рік (який напрочуд щедро обдарував українські сади абрикосами) – саме вдалий для цього час! Абрикосовий соус з овочами – ось який смаколик ви можете приготувати і для літніх частувань, і на зиму.
Інгредієнти:
Абрикоси – 1 кг
Помідори – 500 г
Солодкий перець – 3 шт.
Цибуля ріпчаста – 2 шт.
Часник – 3 зубці
Чорний мелений перець – на ваш смак
Сіль – 1 ст.л.
Цукор – 8 ст.л.
Так-так, цукру знадобиться багатсько. Але цей соус – це різновид кисло-солодких соусів, тож смакуватиме від і солодко, і солоно, і гостренько. Така підливка ідеально пасуватиме до картоплі або м’яса. Також зауважте, що для приготування соусу з абрикос вам не знадобиться жодної краплини олії!
Відволічіться на хвилинку і подивіться на котли Арма на сайті магазину Арма! Тепер ви знаєте, де можна купити твердопаливний котел у разі необхідності!
Приготування:
1. Абрикоси для соусу краще брати добре стиглі, але при цьому, не м’яті. Якщо вже так сталося, що ви – власник абрикосового саду, а відтак, і великої кількості абрикос, що впали на землю і прим’ялися, ретельно промийте всі плоди і позрізайте м’яті частини. А загалом, варити соус варто з половинок абрикосів: різати плоди на менші шматочки не варто, це будуть зайві зусилля. Отож, шматочки абрикосів складіть до емальованої каструлі, додайте півсклянки води (просто щоб абрикоси не приставали до дна) і поставте на маленький вогонь. Час від часу розмішуйте фрукти!
2. Поки вода з абрикосами закипає, дрібно наріжте помідори. Бажано, щоб шматочки були менші за ті, які зазвичай кладуть до салатів. Після закипання абрикосової «бази», додайте до неї помідорні частинки і добре перемішайте.
3. Перці звільніть від хвостиків і насіння, також дрібно наріжте і додайте до соусу. А ще краще – взагалі натріть перці на великій тертці (так, щоб у руках залишилася шкірка, а м’якоть перетворилася на кашку).
4. Цибулю можна пропустити через м’ясорубку, але швидше – натерти на великій тертці. І так само додати до варива. Не забувайте постійно розмішувати соус, адже абрикоси люблять приставати до дна посуду!
5. Часник або вичавте, або просто наріжте на маленькі шматочки і також додайте до соусу.
6. Посоліть підливку і додайте до неї цукор. Всипте чорний мелений перець. На таку кількість інгредієнтів я давала 1 чайну ложку перцю без гірки, і вийшов такий помірно гострий соус, що на фото.
7. Скуштуйте соус на смак – чи не бракує солі, перцю чи цукру? Варіть його до такого стану, щоб соус став більш-менш густий, але такий, щоб можна було його наливати до банок. Загалом, я варила соус (разом із підготуванням інгредієнтів) приблизно годину. Після повного приготування (якщо всі інгредієнти вже стали м’які і перетворилися на розмазню) перетріть соус через сито за допомогою дерев’яної товкачки. Спочатку водіть товкачкою за годинниковою стрілкою, потім – проти, а після цього можна просто постукати нею згори донизу, щоб у ситі залишилися лише шкірки помідорів і абрикосів. Розлийте готовий соус до гарячих банок і закрутіть гарячими кришками.
Абрикосовий соус з овочами виходить дуже смачний і запашний! Але за бажання, ви можете додати до нього й ще якісь спеції: італійські трави, коріандр або й базилік. Гарних вам приготувань до зими! :)
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.