Спаржева квасоля (чи то пак, шпарагівка) – дуже цінний білковий продукт. Не дарма дієтологи всього світу радять їсти побільше бобових: вони разом з горіхами складають «еліксир молодості», який треба споживати, аби бути здоровішими. Отож, квасоля зі стручками не завадить вам ні влітку, ні взимку! Шпарагівка на зиму – це рецепт консервування спаржевої квасолі у звичайних баночках зі звичайними складниками. Нічого супер-складного – все лише просто та смачно!
Складники:
Шпарагівка – 1 кг
Оцет – 100 мл
Сіль – 1 ст.л.
Цукор – 2 ст.л.
Вода – 1 л
Тут одразу зазначу, що для консервування більше підходить зелена шпарагівка, а не жовта. У жовтих стручків зазвичай жорсткіший «вус», на й на вигляд вона не дуже апетитна після термообробки. А от зелена спаржева квасоля дещо потьмяніє, але все одно стане гарним доповненням до ваших зимових салатів!
Приготування:
1. Шпарагівку добре промийте – у мисці, а потім ще раз у мисці :) Подивіться, щоб разом з цим складником до страви не потрапили квітки квасолі, які частенько налипають на створки шпарагівки. Відріжте у стручків хвостики (досить це зробити лише з одного боку – з того, яким стручки трималися за кущ). Складайте квасолю стосиками на кухонній дошці та нарізайте на шматочки довжиною по 1,.5-2 см.
2. Покладіть шматочки шпарагівки до каструлі, залийте літром води та доведіть до кипіння. Солити квасолю зараз не треба – це вже потім її варто буде залити розсолом. Отож, у киплячій воді проваріть шпарагівку рівно 7 хвилин.
3. Обережно виймаючи шматочки відвареної шпарагівки дірявою ложкою, розкладіть їх по гарячих банках, які ви наперед простерилізували.
4. Приготуйте розсіл: до води, що залишилася від варіння шпарагівки, додайте оцет, сіль та цукор. Доведіть розсіл до кипіння та залийте ним спаржеву квасолю в банках так, щоби повністю покрити її. Одразу ж закрутіть банки гарячими простерилізованими кришками. Переверніть банки догори кришками та поставте на стіл, накривши серветкою. Коли банки повністю вистигнуть, поставте їх правильно (кришками догори) та перемістіть до комори, де й будете зберігати їх до холодної пори року.
Шпарагівка на зиму готується для різноманітних смаколиків. По-перше, її можна додавати до супів і борщів – як звичайну квасолю, тільки у корисних стручках :) По-друге, шапрпгівку можна додавати до печених страв у горщиках – вийде просто смакота! Ну а по-третє, шпарагівка – ідеальне доповнення до салатів на кшталт вінегрету чи олів’є. Спробуйте, і вам неодмінно сподобається!
(с) Дієтичні рецепти. Використовуючи матеріали сайту, зазначайте джерело.